Petal Maps jsou nové vlastní mapy i navigace od Huawei

  • Huawei se tento týden blýskl novou řadou Mate 40
  • Ta se letos znovu obejde bez služeb Google
  • Čínská firma to nevzdává. Nově představuje vlastní mapy i navigaci

Huawei si díky svému online eventu u příležitosti odhalení nové modelové řady Mate 40 naprosto suverénně ukradl prostředek týdne a nejspíš se rozhodl ve své spanilé jízdě pokračovat i na jeho konci. Díky obchodní válce s USA se zdálo, že čínská firma pomalu ale jistě hází flintu do žita, jenž opak je pravdou. Vykašlal se na něj Google a s ním i spousta dalších partnerů. Huawei měl před víc jak rokem na výběr: buď se bez pomoci amerického technologického giganta na celý trh s chytrými telefony vykašle, nebo se kousne do rtu a schůzku s osudem ještě oddálí.

Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro | foto: vlastní

HMS – Povedený základ

Nakonec se rozhodl pro to druhé. Vybudoval vlastní platformu “HMS” (Huawei Mobile Services), kterou postupně zaplňoval novými appkami díky štědrému motivačnímu programu a laskavé pomoci čínských vývojářů. I s čím dál větší podporou ale stále narážel na logické limity, tj. nemožnost placení mobilem nebo používat mapy a navigaci. Zatímco první problém částečně vyřešil díky užší spolupráci s bankami (včetně těch českých), ten druhý se dlouho jevil jako neřešitelný.

Petal Maps je další krok

Jde nepochybně o věc, kterou málokdo čekal. Na web teď utekla informace jako hrom. Huawei má vlastní mapy i navigaci! Tato horká novinka bude brzy dostupná ve 140 zemích včetně České republiky. První reakce jsou rozporuplné. Jedni appku vynáší do nebe, druzí ji nemůžou vystát kvůli podobnosti s Google Mapami; ať už jde o funkce nebo vykreslování, ovládání gesty, informace o aktuální situaci v dopravě apod. Podle čínského podniku je aktualizace navíc doslova za rohem. A příjemným bonusem je určitě i šifrování uživatelských dat.

 

Total
0
Shares