Honor

Nemilosrdné sankce! Huawei zvažuje prodej mobilní divize Honor, tvrdí známý analytik

  • Spekuluje se, že Huawei prodá značku Honor
  • Ta by pod novým majitelem opět získala přístup ke službám Googlu i procesorům
  • Vše zřejmě „rozseknou“ nadcházející prezidentské volby v USA

Spojené státy firmu Huawei už delší dobu obviňují z krádeží technologií a podezřívají ji ze špionáže pro čínskou vládu. To ale podnik dlouhodobě odmítá. Firma přesto v uplynulých měsících přišla o přístup ke službám společnosti Google a také k dodávkám čipů Kirin, což je pro ni v podstatě likvidační, protože zásoby vydrží jen po omezenou dobu.

Extrémní doba si žádá extrémní rozhodnutí

Není tedy divu, že se Huawei zabývá i mnoha extrémními řešeními celé situace, o čemž nyní informuje známý analytik Ming-Čch’ Kchuo.

Podle něj podnik uvažuje o prodeji úspěšné dceřiné značky Honor. Netřeba připomínat, že v případě prodeje a naprosté samostatnosti Honoru by se na něj už nevztahovaly žádné americké sankce a restrikce.

Honor 9X Pro | foto: Honor

Honor by znovu získal přístup ke službám Googlu i k modernímu hardwaru. Samozřejmě, že případný prodej by pro nového majitele nesl i nějaká rizika – Honor totiž vždy čerpal z technologií a know-how Huaweie. Tomu by bylo po prodeji konec a nový majitel by se o vše musel postarat takzvaně „na vlastní triko“, což by ale v případě velkých technologických hráčů nemuselo představovat zase tak neřešitelný problém.

To, jak se celá situace vyvine, významně ovlivní prezidentské volby v USA. Pokud mandát obhájí Donald Trump, je prodej Honoru vysoce pravděpodobný.

Total
1
Shares