iPhone

Některým iPhonům se na displeji dělají pruhy a telefony se nedají používat. Není to nic vážného, hájí se Apple

  • Lidem s iPhony 14 se na displeji zobrazují barevné pruhy
  • Apple o chybě ví a opraví ji aktualizací systému iOS

Už nějakou dobu přibývá stížností majitelů nových iPhonů 14, kteří upozorňují na neobvyklé chování svého telefonu. Na displeji se jim totiž zobrazují barevné pruhy během zapínání a odemykání mobilu. Apple k problému zatím oficiálně pouze podotýká, že je to softwarová chyba, kterou vyřeší aktualizace nejnovější verze systému.


Nepřehlédněte: NASA hlásí převratný objev! Vědci zvážili Mléčnou dráhu a zjistili, že je mnohem lehčí, než se domnívali


iPhony 14 Pro Max mají problémy s displejem

Zdá se, že ani ani start do nového roku není pro Apple vyloženě klidný. Na sociálních sítích a diskuzních fórech se totiž čím dál tím častěji objevují příspěvky nešťastných a naštvaných majitelů iPhonů 14 Pro Max, kteří v nich poukazují na to, že jejich telefon sužují problémy s displejem.

První stížnosti na zvláštní chybu se na fórech technické podpory Applu objevily už loni na přelomu října a listopadu. Chybu zaznamenali také uživatelé na diskusním serveru Reddit. V posledních týdnech se však hromadně přidávají další uživatelé.

Jak jsme uvedli v úvodu, Apple o problému ví a slíbil opravu, která brzy dorazí. Náš optimismus pramení z toho, že cupertinský technologický gigant včera vývojářům zpřístupnil připravovanou aktualizaci iOS 16.3 ve verzi RC (Release Candidate).

Kdy oprava vyjde?

Finální verze iOS 16.3 má přinést několik nových funkcí, včetně vylepšené ochrany dat pro pokročilejší šifrování iCloudu, podpory HomePodu druhé generace, možnosti používat fyzický bezpečnostní klíč pro dvoufaktorové ověření Apple ID a nové tapety Unity oslavující událost Black History Month. Součástí updatu bude i oprava chyby způsobující otravné pruhy na displejích iPhonů 14 Pro Max.

Ptáte se, kdy iOS 16.3 vyjde? V kalendáři si zakroužkujte datum 24. ledna, oznámil Apple.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: MacRumors

Total
0
Shares