iPhone 14 přinese pořádná vylepšení, ale Apple si za to nechá dobře zaplatit

Nejprodávanějším smartphonem byl iPhone 11, druhý skončil bestseller od Samsungu

  • iPhone 11 je nejpopulárnější telefon
  • Samsung ovládl žebříček nejprodávanějších 5G smartphonů

Společnost Omdia Research’s na základě svých průzkumů a měření vydala statistiku, ve které je uvedena velmi zajímavá a možná ne úplně očekávaná zpráva. Nejprodávanějším smartphonem v prvním čtvrtletí roku 2020 se stal iPhone 11 s velmi přesvědčivými 19,5 miliony prodaných kusů.

Celkově si společnost Apple vedla nadmíru dobře. Jak je patrné ze statistiky, v žebříčku zabírá celkem 4 příčky. V loňském roce to bylo o jednu položku méně. V tuto chvíli je model iPhone 11 o bezmála šest milionů prodaných kusů úspěšnější, než iPhone XR, kterého se za stejného období v loňském roce prodalo 13,6 milionu kusů.

Tato velmi překvapující čísla byla dosažena i přes celosvětově očekávaný pád nejen prodejů elektroniky, ale i pandemie COVID-19 a dalších vlivů, jako je nasycení trhu.

Na druhém místě se umístil Samsung s modelem A51, kterého se prodalo necelých 7 milionů kusů. Na třetím a čtvrtém místě pak najdeme telefony od Xiaomi, konkrétně modely Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro.

Výsledky v segmentu 5G smartphonů

V segmentu 5G telefonů se nejvíce dařilo společnosti Samsung, která se svým modelem S20+ 5G zaujala přesvědčivě první příčku s 3,5 miliony prodaných jednotek.

Prakticky se dá říct, že v tomto segmentu si to rozdaly dvě společnosti. Jak již bylo zmíněno, jedná se o Samsung a vcelku očekávaně i o Huawei. Celkově však vyhrál Samsung, který za první kvartál prodal bezmála 7,5 milionu kusů 5G smartphonů.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

zdroj: macrumors

Total
22
Shares