iPhone 14 Pro

Nejprodávanější telefony světa: Žebříček ovládl Apple s iPhony, stíhá jen Samsung

 • Máme pro vás přehled nejprodávanějších telefonů světa
 • Apple totální drtí konkurenci, ostatní paběrkují

Společnost Omdia Research’s vydala statistiku, ve které uvádí deset globálně nejprodávanějších smartphonů na světě. Žebříčku drtivě vládne americký Apple, píše server BGR.


Nepřehlédněte: Rozumný kompromis na prahu špičky? Samsung finišuje uvedení Galaxy S23 FE


Deset nejprodávanějších telefonů na světě

Nejprodávanějším mobilem v prvním pololetí roku 2023 se stal iPhone 14 Pro Max, kterého se v období od ledna do června letošního roku prodalo velmi přesvědčivých 26,5 milionu kusů. Připomeňme, že v Česku se nabízí tento mobil podle velikosti vnitřního úložiště za 37 až 53,5 tisíce korun.

Jak už jsme uvedli, společnost Apple si v monitorovaném období vedla naprosto suverénně. Od prvního do třetího místa se za sebou seřadily modely iPhone 14 Pro Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14.

A další jablíčka najdeme na čtvrtém a desátém místě, kde skončily modely iPhone 13 a iPhone 11. Při pohledu na tabulku musí i slepý vidět, že Apple suverénně exceluje.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

Apple rejžuje, ostatní paběrkují

Nadvládu amerického technologického brandu narušil pouze korejský Samsung. Jeho přístroje se umístily na pátém až devátém místě. Konkrétně se do žebříčku vešly mobily Galaxy A14, Galaxy S23 Ultra, Galaxy A14 5G, Galaxy A54 5G a Galaxy A34 5G.

Jak si lze všimnout, zatímco Apple prodává hlavně velmi drahé telefony, tak v případě Samsungu – s výjimkou prémiového S23 Ultra – prodeje tvoří hlavně velmi levné mobily.

A ostatní značky? V žebříčku chybí. Nikdo další se do TOP 10 nedostal. Vypadlo i loni zastoupené Xiaomi, které se v posledních měsících potýká s nezájmem zákazníků.

Nejprodávanější mobily

 1. iPhone 14 Pro Max
 2. iPhone 14 Pro
 3. iPhone 14
 4. iPhone 13
 5. Galaxy A14
 6. Galaxy S23 Ultra
 7. Galaxy A14 5G
 8. Galaxy A54 5G
 9. Galaxy A34 5G
 10. iPhone 11

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: Omdia, BGR

Total
0
Shares