iPhony drtí konkurenci, nestačí jen na tento levný telefon

Nejprodávanější smartphony světa: iPhony drtí konkurenci, nestačí jen na tento levný telefon

  • Máme pro vás přehled nejprodávanějších telefonů světa
  • iPhony totální drtí konkurenci, ale na první místo to přesto nestačilo

Společnost Omdia vydala zprávu, ve které uvádí deset globálně nejprodávanějších smartphonů na světě. Žebříčku drtivě vládne americký Apple. Ten úplně nejoblíbenější telefon však pochází odjinud. Uhádnete odkud?


Nepřehlédněte: Na tohle Xiaomi budou Češi stát fronty. Co výbava, ale hlavně ta cena!


iPhony vládnou všem, tedy skoro

Je to neuvěřitelné, ale pokud máte některý z aktuálních modelů Applu, tak s velkou pravděpodobností máte jeden z deseti nejprodávanějších smartphonů za rok 2021 v rámci celého světa. Tak silnou pozici iPhony mají.

Od druhého do čtvrtého místa se za sebou seřadily modely iPhone 12, iPhone 13 a iPhone 11. A jablíčka najdeme i na šestém až devátém místě (iPhone 12 Pro Max, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro). I slepý musí vidět, že Apple v žebříčku exceluje a drtí veškerou konkurenci.

Deset nejprodávanějších smartphonů na světě

Do první desítky se dokázal dostat se dvěma modely Samsung a s jedním Xiaomi. Jinak vše bere cupertinský gigant. Nejprodávanějším smartphonem byl loni podle Omdie Galaxy A12, jehož se vyexpedovalo 51,8 milionu jednotek. Další Samsung pak najdeme přesně na opačném konci – desátý skončil levný Galaxy A02. Velkým hitem byl loni i Xiaomi Redmi 9A, na českém trhu se aktuálně prodává za zhruba 2 700 korun.

Apple rejžuje, ostatní paběrkují

Při pohledu na žebříček je naprosto jasné, že Apple na drahých modelech, které jsou navíc celosvětově nejprodávanější, výborně vydělává. Naopak konkurence má mezi nejprodávanějšími telefony jen ty nejzákladnější modely, kde je marže minimální. Oba Samsungy a jedno Xiaomi tak jsou v podstatě vetřelci.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger / Unsplash

Total
8
Shares