Xiaomi 12S Ultra

To musíte vidět! Údajně nejošklivější telefon Xiaomi je hitem internetu

  • Xiaomi chystá ultra výkonný telefon
  • Nabídne fantastickou výbavu
  • Design budí rozporuplné reakce

I po těch letech neuvěřitelně dravé Xiaomi i nadále dokazuje, že je v nejužší špičce mobilních značek naprosto oprávněně. Co do portfolia mobilních telefonů si nezadá ani s takovým Samsungem. Trh má totiž solidně v merku. Své zástupce má v segmentu nižší, střední i nejvyšší třídy.

Xiaomi 12 Ultra

A  v podstatě nejinak je tomu i letos, kdy na českém trhu uvedlo několik parádních smartphonů z oblíbených sérií Xiaomi 12, Redmi Note nebo aktuálně i POCO. A tím výčet ani zdaleka nekončí.

Stále je ve hře dlouho očekávaný super stroj Xiaomi 12 Ultra, který bych se nebál přirovnat k pohádce Císařovy nové šaty. Z toho, co víme, je tenhle kousek hodně cool, ale pravda je taková, že zatím ho nikdo nikdy neviděl a jeho premiéra je pořád předmětem vleklých debat. Nebo ne?


Nepřehlédněte: Kyberválka v Česku! Hackeři odstřihli webovky ministerstva vnitra


Mobil levný nebude

Přesto se začíná šuška, že jeho představení je na spadnutí. Poslední info avizovalo konec května. Stran specifikací výbavy bude Xiaomi 12 Ultra nehorázné dělo s prvotřídním zpracováním (keramické tělo, hliník v kombinaci s veganskou kůží nebo sklem).

Pod kapotou vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 1, až 16 GB RAM a 256/521/1 TB paměti plus 4 900mAh baterie s podporou parádního 120W nabíjení. Čelní straně bude dominovat fantastický QHD+ LTPO 2.0 OLED displej (1 ~ 120 Hz) lemovaný titěrnými rámečky. Nedávno se na Twitteru dokonce vyrojily i nástřely ceny. Případný zájemce údajně „vysolí“ 39 tisíc bez DPH.

Zdá se to hodně, takže doufám, že jde o kachnu. I když… Každopádně, hlavní fotoaparát vsazený do masivního kruhového modulu má být opravdu něco. Jen považte: nový primární 1″ 50Mpx snímač IMX989 od Sony, dále 48Mpx ultra-širokáč a 48Mpx periskopový objektiv s až 120× zoomem.

Ošklivé káčátko?

Jakkoliv díky nejrůznějším únikům prémiovost z Xiaomi 12 Ultra přímo stříká, najdou se tací, kteří se vzhledu telefonu vysmívají. Nejvíce si berou na paškál design zadního foťáku a poukazují na to, že ve srovnání s loňským Xiaomi Mi 11 Ultra je to nepochopitelný krok zpět.

Co si budeme…, že? Sto lidí, sto chutí. Navíc, stále neexistuje 100% jistota, že tak, jak je smartphone doposud prezentován, bude vypadat i na premiéře. Klidně to může být fake.

Jenže, pomyslné vidle do toho vráží další tweet, na němž se objevuje kryt telefonu určeného k prodeji. Takže další fake? Povím vám, že to začíná být hodně zajímavé.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDigital

Total
0
Shares