Windows 11

Nejlepší hráči mobilních her se utkají už popáté. Začíná Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách

  • Začíná Samsung Mistrovství České republiky
  • Soutěžit se bude v karetním titulu Hearthstone a hře Brawl Stars
  • Celková finanční dotace pro hráče byla stanovena na 133 000 korun

Hráči esportu specializující se na mobilní hry se konečně dočkali svého nejprestižnějšího turnaje v Česku. Již zítra začíná jubilejní pátý ročník Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách, ze kterého vzejde český šampion karetního titulu Hearthstone. V něm se utká 16 nejlepších této sezóny. Své krále pozná i hra Brawl Stars, která kombinuje prvky strategie, střílečky a žánru MOBA.

Od začátku března letošního roku probíhaly kvalifikační turnaje na Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách. Nyní už známe ty nejlepší, kteří se utkají v závěrečné fázi o titul českého šampiona. Jako první se dočkají fanoušci taktické střílečky Brawl Stars. O vítězství si to 13. listopadu rozdá celkem osm týmů.

Mezi hlavní favority budou patřit celky Tipsport.Sampi, CZC.eSuba či Sazka.Brute. Do umístění na nejvyšších místech ale budou chtít promluvit i organizace Inaequalis, Enterprise Esports, Inside Games, Onlinve Vision Gaming či Glore. Celková dotace finálové části turnaje činí 50 000 Kč.

Hned o den později vypukne souboj nejlepších stratégů karetní hry Hearthstone. Nejsledovanějším adeptem na titul bude Jaromír Vyskočil alias Jarla zastupující norskou organizaci Nordavind. Proti němu se postaví obhájce titulu Oldřich „Faeli“ Mahdal z týmu Entropiq, kterého doplní i jeho spoluhráči Enigma a Jobsad.  Mezi hráče Hearthstone bude rozdána odměna ve výši 83 000 Kč.

Samsung Mistrovství České republiky bude vysíláno nejenom na Twitch kanále PLAYzone, ale také na facebookových stránkách televizní stanice Prima COOL. Kompletní pokrytí také nabídne HbbTV televizních stanic Prima. Přímé přenosy si tak budou moci fanoušci vychutnat i u svého televizoru.

Kalendář Samsung MČR v mobilních hrách

  • 13. 11. – Brawl Stars
  • 14 až 15. 11. – Hearthstone

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash

Total
0
Shares