Světelný meč, Star Wars

Nechť tě provází Síla. Fanoušci Star Wars slaví, Disney představilo skutečný světelný meč

  • Sen všech fanoušků Star Wars se stává realitou
  • Šéf společnosti Disney představil funkční světelný meč

Fanoušci Jediů po celém světě se mohou začít radovat. Šéf představenstva společnosti Disney Parks and Experiences Josh D’Amaro totiž představil opravdový světelný meč a předvedl, že přinejmenším na první pohled funguje stejně jako elegantní zbraň známá ze ságy Star Wars.


Nepřehlédněte: Bizarní zákon v praxi! V Německu nemohou řidiči za jízdy používat navigaci v telefonu, hrozí jim pokuta


Světelný meč ze Star Wars

Pravda, tento „skutečný“ světelný meč sice nepřesekne beskar ani neporcuje sithské lordy jako ve filmech, ale vypadá úplně stejně jako ikonická zbraň Jediů a dokonce vydává stejně uspokojivý bzučivý zvuk.

D’Amaro meč předvedl na akci SXSW, kde prohlásil, že v ruce drží „skutečný světelný meč“ a očividně se s ním před početným publikem dobře bavil.

Společnost Disney podala patentovou přihlášku na „meč s výsuvnou a vnitřně osvětlenou čepelí“ již v roce 2018. Inženýr Ben Ridout, který se „zbraní“ přišel do kontaktu, s nadsázkou tvrdí, že je to jen pokročilejší měřicí pásmo.

Podle něj jsou v rukojeti meče uschovány tři cívky, z nichž dvě jsou omotané kolem sebe a spojené do válce, zatímco třetí zajišťuje působivé osvětlení. Po stisknutí tlačítka vystřelí z rukojeti dvě cívky z průsvitného materiálu a vytáhnou řetězec LED diod.

Nechť tě provází Síla

Aby se světelný meč Disney dočkal prodejního úspěchu, bude muset být dostatečně odolný, aby vydržel několik zásahů. Nikdo přece nebude chtít utratit majlant za hračku, která se při prvním kontaktu zlomí.

Světelný meč od Disney není jediný, který kdy byl vyroben. Někteří technicky zdatní fanoušci Star Wars si zhotovili vlastní verze, jež fungují jako skutečné zbraně.

Zdroj náhledové fotografie: Webster2703 / Pixabay, zdroj: unilad, kotaku

Total
0
Shares