Zakládání Google účtu

Návod: vytvoření Google účtu

  • Chcete instalovat aplikace a hry do vašeho Android zařízení?
  • Pokud k tomuto účelu plánujete využít Obchod Play, je nutné mít vytvořený Google účet

Základem je účet na Google

Vlastnili jste doposud hloupý telefon, ale nyní jste si pořídili mobil s operačním systémem Android, protože chcete jít s dobou, být v kontaktu se svými blízkými a sem tam si zapařit některou z her? Abyste svůj smartphone mohli využívat naplno, budete potřebovat přístup do Obchodu Play, odkud aplikace/hry lze stahovat. Prvním nezbytným krokem je ovšem vytvoření Google účtu.

Máte dvě možnosti, jak nový Google účet založit. Tou první je, že svůj nový telefon rozbalíte, zapnete, připojíte k internetu a necháte se vést nastavením. Druhá pak spočívá v tom, že využijete webové rozhraní internetového prohlížeče, které může pro někoho být přehlednější. Ať tak či onak, obě varianty vedou k vytouženému cíli. Je proto jen a jen na vás, jakou z nich zvolíte.


Psali jsme: Google Fit nově změří tep a dech, stačí k tomu telefon s foťákem


Založení účtu v telefonu/tabletu

Založení nového účtu není nijak složité a jde v podstatě o intuitivní činnost. Po zapnutí telefonu budete vyzváni k nastavení jazyka a volbě regionu. Poté se připojíte k internetu (buď přes Wi-Fi nebo mobilní data), odsouhlasíte obchodní podmínky a nyní už byste měli vidět pole, do kterého se zadává Google účet. Protože ale zatím žádný nemáte, zvolte „Vytvořit účet“.

Google se vás nyní zeptá, jestli účet zakládáte pro sebe nebo vaše dítě. Zvolte „Pro mě“, zadejte své jméno a příjmení, vyplňte datum narození a své pohlaví. Nyní musíte kliknout na políčko „Další“, aby se před vámi zobrazily návrhy Googlu na znění vaší e-mailové adresy. Pokud se vám líbí, klidně si některou vyberte. Pokud máte jinou představu, je to jen na vás.


Psali jsme: Návod: Jak najít ztracený mobil s Androidem?


Na závěr si zvolte heslo (ideálně takové, které nebude snadné prolomit), kterým se do účtu budete přihlašovat a to je celé. Gratulujeme, právě jste si založili svůj první Google účet, skrze nějž vede cesta do Obchodu Play, populárního katalogu aplikací a her.

Založení Google účtu na webu

Založení nového účtu skrze webové rozhraní není o nic moc složitější než na mobilu. Adresu pro založení nového účtu najdete na https://accounts.google.com/SignUp. Postup je v podstatě identický, jako když si účet zakládáte na mobilním zařízení. Opět je nutné vyplnit datum narození, jméno, pohlaví a nakonec si zvolit uživatelské jméno a vše stvrdit heslem.

Založení Googe účtu přes webový prohlížeč
Založení Googe účtu přes webový prohlížeč | foto: vlastní
Total
1
Shares