Telefon, iPhone

Našli ztracený iPhone. Na dně jezera byl téměř rok, stále funguje

  • Ženě spadl telefon do jezera
  • Tam strávil necelý rok než jej znovu objevili
  • Jablíčko je stále ve špičkovém stavu

Ve Spojených státech našli na dně jezera iPhone. Překvapením pro všechny bylo, že telefon i téměř po roce, co ho jeho majitelka „utopila“, stále fungoval.


Nepřehlédněte: Jak zní Slunce? NASA nahrála jeho zvuk a vy si ho můžete poslechnout


Ztracený iPhone

Už vám někdy spadl telefon do vany? Tak to není nic proti tomu, co se přihodilo jedné mladé ženě z USA. Ta telefon ztratila, když kempovala u jezera Mendota ve Wisconsinu a vyjela si na loďce se svými přáteli. Telefon jí z ruky nešťastně vyklouzl v takové hloubce, že by potřebovala speciální potápěčské vybavení, aby ho našla, a tak se se svým iPhonem navždy rozloučila.

Téměř po roce ho na dně našli potápěči z Four Lakes, kteří v jezeře provádí asi čtyři čistící ponory ročně. „Zaměřujeme se na věci, které škodí životnímu prostředí,“ řekla prezidentka klubu Ellen Evansová. „Jsou to věci jako plastové sáčky, kelímky, plastové lahve a elektronika.“

A zatímco skupina už našla nábytek, kolo, sporák a mnoho dalšího, občas pod vodou najde i funkční chytré telefony.

„Když najdeme smartphone, vždy se ho snažíme nabít. Často nejsou funkční, ale občas ano,“ uvedla Evansová. „Nabíjeli jsme ho a on se zapnul.“

iPhone 11
Zdroj: FONETECH.CZ

Telefon stále funguje

Potápěčský klub poté funkční iPhone předal policejnímu oddělení v Madisonu, jehož detektivové se do telefonu dostali a kontaktovali jeho majitelku. 

Žena uvedla, že telefon ztratila loni v létě – docela parádní věc. Je vidět, že Apple na vodotěsnost u svých telefonů klade skutečně velký důraz.

Zdroj náhledové fotografie: Jenny Ueberberg / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares