Google Chrome

Naléhavé varování: Kritickou chybu v prohlížeči Chrome mohou zneužít hackeři. Okamžitě ho aktualizujte!

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje kritickou chybu

Kritická bezpečnostní chyba byla objevena v oblíbeném internetovém prohlížeči Chrome. Situace je o to vážnější, že ji mohou zneužít hackeři k cíleným útokům. Společnost Google, která za webovým browserem stojí, již vydala potřebnou opravu. Mnozí uživatelé o tom ale vůbec netuší.


Nepřehlédněte: Britové naplnili sen Jana Tleskače, sestrojili skutečné létající kolo. Zdrojem energie je šlapající člověk


Používáte Chrome?

Při vyhledávání zranitelností Google znovu využil skupinu externích expertů z takzvaného Bug Bounty programu, jimž podle závažnosti odhalených bezpečnostních děr vyplácí různě vysoké odměny. V tomto konkrétním případě šlo zřejmě o tučnou sumu.

Nově objevená chyba v prohlížeči byla totiž experty označena jako „vysoce závažná“. Tyto chyby mohou kyberzločinci obvykle zneužít k tomu, aby do počítače propašovali prakticky libovolný škodlivý kód, který jim umožní přístup k uloženým datům na pevném disku.

Google naštěstí okamžitě zareagoval a už stihl vydat aktualizaci, která zranitelnost opravuje. Problém však spočívá v tom, že může trvat klidně i několik dní, než se všem uživatelům automaticky zobrazí. Proto doporučujeme provést aktualizaci Chrome manuálně.

Google Chrome
Zdroj: FONETECH.CZ

Neodkládejte aktualizaci

Nainstalovat update „ručně“ je možné prostřednictvím nápovědy, konkrétně v Nastavení a části „O aplikaci Chrome“. Po rozkliknutí této nabídky se uživateli automaticky nabídne instalace nejnovější verze.

O prohlížeči Chrome se nedávno hovořilo v souvislosti s rozšířeními, které obsahují malware kradoucí data a osobní údaje uživatelů, aniž by o tom oběti věděli. Zarážející je, že mnoho doplňků se v oficiálním katalogu společnosti Google nachází i poté, co byly vývojářům prohlížeče nahlášeny jako zavirované.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares