Google

Naléhavé varování: Kritické chyby v prohlížeči Chrome mohou zneužít hackeři. Okamžitě ho aktualizujte!

  • Používáte prohlížeč Chrome?
  • Rychle ho aktualizujte
  • Obsahuje kritické chyby

Společnost Google vyzvala všechny uživatele svého prohlížeče Chrome, aby si neprodleně nainstalovali jeho nejnovější verzi. Opravuje totiž osm kritických chyb, které je mohou vystavit riziku digitálního špehování, spamu nebo hackerskému útoku.


Nepřehlédněte: NASA objevila pod největším měsíčním kráterem podivnou kovovou strukturu. Sahá do hloubky 300 kilometrů


Používáte Chrome?

Hned několik kritických chyb bylo objeveno v oblíbeném internetovém prohlížeči Chrome. Situace je o to vážnější, že je mohou zneužít hackeři k cíleným útokům. Společnost Google, která za webovým browserem stojí, již vydala potřebnou opravu. Mnozí uživatelé o tom ale vůbec netuší.

Nově objevené chyby v prohlížeči byly experty označeny jako „vysoce závažné“. Tyto nedostatky mohou kyberzločinci obvykle zneužít k tomu, aby do počítače propašovali prakticky libovolný škodlivý kód, který jim umožní přístup k uloženým datům na pevném disku.

Google naštěstí okamžitě zareagoval a už stihl vydat aktualizaci, která zranitelnost opravuje. Problém však spočívá v tom, že může trvat klidně i několik dní, než se všem uživatelům automaticky zobrazí. Proto doporučujeme provést aktualizaci Chrome manuálně.

Nainstalovat update „ručně“ je možné prostřednictvím nápovědy, konkrétně v Nastavení a části „O aplikaci Chrome“. Po rozkliknutí této nabídky se uživateli automaticky nabídne instalace nejnovější verze. Připomínáme, že pravidelné aktualizace prohlížeče představují snadný způsob, jak mít přehled o všech nejnovějších opravách chyb a zabezpečení.

Google Chrome
Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Aktualizaci neodkládejte

Odborník na kybernetickou bezpečnost Mike Walters ze společnosti Action1 označil zranitelnosti v prohlížeči Chrome za závažné. Vysvětlil, že nejnebezpečnější chyba se týká nástroje pro správu hesel, což znamená, že útočník může získat přístup ke všem uloženým heslům.

Walters řekl: „Společnost Google se nezmínila o tom, že by některá z těchto zranitelností již byla k útokům zneužita. Přesto doporučujeme brát tyto zranitelnosti vážně a co nejdříve Chrome aktualizovat.“

Není bez zajímavosti, že Chrome je nejméně bezpečných prohlížečem novodobé historie. Od svého oficiálního vydání v roce 2008 ho již sužovalo více než 3 000 zranitelností. Firefox, Safari a Opera jsou sice starší, ale paradoxně bezpečnější.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, Daily Star

Total
0
Shares