Hacksmith Industries

Nadšenci sestavili gigantického robota jako z videoher. Pak na něj nasedli a zjistili, že doopravdy funguje

  • Lidé dokážou působivé věci
  • Vědátoři z Hacksmith Industries ale svou kreativitu dohnali až do extrému
  • Vytvořili chodícího robota jako ze Star Wars

Technologičtí hračičkové z Hacksmith Industries jsou opět v akci. V minulosti sestavili například Thorovo kladivo, světelný meč nebo jiné geekovské vychytávky. Jako kdyby jim to ale nestačilo, protože si nyní vzali na paškál obrovského šestinohého pavouka, který se hodí do Star Wars. 


Nepřehlédněte: Experiment, který nemá obdoby: USA speciálním dělem vystřelí projektil rychlostí 15 tisíc kilometrů za hodinu


Hacksmith Industries je skupina filmových nadšenců, kteří provozují úspěšný technologický startup. Mezi jejich nejznámější vynálezy patří několik verzí Thorova kladiva a různé části brnění Iron Mana od Tonyho Starka. Rozhodně nejzajímavější je však největší šestinohý robot na světě s názvem Megahex.

Nadšenci robota nakonec rozhodili

Původně měl tento projekt trvat tři měsíce. Nakonec však zabral rok a půl a provázelo ho mnoho neúspěchů, poruch a konstrukčních změn. Hacksmith Industries dokonce natočili tři videa, aby je ještě před vydáním smazali a nakonec natočili to čtvrté, se kterým jsou konečně spokojeni a vy se na něj můžete podívat v článku.

Původně technologičtí hračičkové počítali s tím, že pavouk bude mít obdélníkovou základnu, ke které připevní šest nohou, z nichž každá bude vykonávat naprosto stejný pohyb. Jediný rozdíl by byl v tom, v jakém čase by k pohybu došlo. Pro správném naprogramování by se robot takzvaně rozchodil, což bylo hlavním cílem projektu.

To však příliš dobře nefungovalo, což vedlo tým k přehodnocení plánu a volbě šestiúhelníkového rámu. Tato změna ale přinesla mnoho komplikací. To pravé peklo každého vynálezce obvykle nastává ve chvíli, kdy z musí přejít z teoretické na praktickou část. Hacksmith Industries o tom vědí své.

Žádná z nohou robotického pavouka nebyla tak dlouhá, jak měla být a výzvu představovalo i správné „napozicování končetin“ na šestihranný rám.

Úspěch nepřichází zadarmo, je to dřina

Z původně dvoudenní svářečské práce se stalo více než týdenní utrpení. Ale zvládli to! Faktem je, že museli překonat ještě mnoho dalších překážek, které každý z členů týmu nastínil ve videu.

Nakonec se jim ale přece jenom podařilo postavit obrovského robota s pohybem vpřed, což není málo. Finální stroj sice nefungoval dlouho, ale i tak je důkazem toho, co nadšenci dokážou, pokud pracují s maximálním nasazením.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Hacksmith Industries, zdroj: Interesting Engineering, Hacksmith Industries

Total
0
Shares