iPhone

Na vrchol ani náhodou, k průměru ale patří, ukázal test fotoaparátu iPhone SE (2020)

Organizace DxOMark testuje nové fotomobily zpravidla ještě před jejich uvedením na trh, aby se výrobci mohli pochlubit výsledkem. U laciného iPhonu SE (2020) jsme ovšem na test čekali více než dva měsíce. Teď je výsledek konečně venku. Přináší překvapení?

Fotí podle vás iPhone XR z roku 2018 dobře? Pokud ano, pak budete nejspíš spokojeni i s fotoaparátem smartphonu iPhone SE (2020), který právě prošel testem organizace DxOMark.

Tak jak dopadl?

iPhone SE (2020) získal kombinované skóre 101 bodů, v oblasti fotografování 103 body, u videa bodů 98. V celkovém pohledu jej to řadí na třicáté sedmé místo. Tuto pozici sdílí právě s modelem XR, který má stejné hodnocení u fotek, ale o dva body méně v případě videa.

Ilustrační obrázek | foto: DxOMark

103 bodů získal i populární Pixel 3. Bez nadsázky tak můžeme uvést, že iPhone XR, Pixel 3 a iPhone SE (2020) patří mezi nejlepší fotomobily s jednou čočkou hlavního fotoaparátu.

Nejlevnější iPhone

Nový iPhone SE je v mnoha ohledech unikátní. Jde o Special Edition, což název SE znamená. Je malý, ultravýkonný a na poměry Applu levný. V rámci portfolia amerického gigantu je 12 990 korun za základní verzi iPhonu SE (2020) výbornou nabídkou. Další nejlevnější v současnosti nabízený je iPhone XR, jehož cena začíná na 17 990 korunách.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
8
Shares