Pixel Fold

Změna plánu! Skládací telefon od Googlu letos nedorazí, Pixel Fold odložen

  • Google představil nové Pixely 6 v říjnu
  • Telefony lákají na velmi zajímavý design
  • Skládací Pixel Fold nakonec nedorazí

V souvislosti s loňskou premiérou vlajkové řady Google Pixel 6 se poměrně často napříč „internetovým éterem“ skloňovalo i jméno dalšího telefonu.

Google Pixel Fold

Pixel Fold představoval jakousi ohebnou prvotinou, kterou měl americký brand představit ještě před koncem minulého roku. Design, funkce? Z nejrůznějších konceptů a nástřelů to vypadalo na přímého konkurenta populární skládačky Galaxy Z Fold3 od jihokorejského Samsungu.

Pak se po smartphonu jakoby slehla zem. Jedním z posledních záchvěvů byla informace, že celý projekt Google buď úplně odpískal, nebo odložil na neurčito, což v daný moment vyšlo de facto nastejno. Američan měl dokonce odvolat předem nasmlouvané objednávky komponent (dodavatelé Samsung Display, Qualcomm).


Nepřehlédněte: Češi, pozor na podvodníky! Nebezpečný virus šíří přes aplikace pro řidiče a falešné verze her


Google zařadil zpátečku

Důvodem, proč to dopadlo právě takto, měl být nedávný útlum na trhu s polovodiči. Ten se však skokově odrazil ode dna, tudíž realizaci původní myšlenky nestálo nic v cestě.

To také před několika týdny potvrdil na Twiteru spolehlivý tipér Ross Young. Přiživil tak naději, že Pixel Fold je stále na pořadu dne. Tak nakonec není!

Jak aktuálně informuje GSMArena plus několik dalších zahraničních webů, které se odvolávají na zdroje blízké Googlu, ohebný smartphone v tomto roce stoprocentně nedorazí a celý projekt je zatím u ledu.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem LetsGoDitigal

Total
0
Shares