WhatsApp

Na řadě telefonů přestane za 3 dny fungovat WhatsApp. Mají nevyhovující systém

  • Řada uživatelů přijde brzy o WhatsApp
  • Aplikace totiž ukončí podporu na starších telefonech

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přestane brzy fungovat na některých chytrých telefonech. Uživatelé, kteří ji budou chtít i nadále využívat, si tak budou muset pořídit nová zařízení.


Nepřehlédněte: NASA řeší záhadu. Z planety žhavější než Slunce vycházejí záhadné signály


WhatsApp ukončí podporu

Mezi uživateli populární aplikace WhatsApp přestane od 24. října fungovat na některých smartphonech. Důvodem je zastaralý systém. Lidé, kterých se to bude týkat, si budou muset pořídit nové zařízení nebo si systém aktualizovat, pokud to jejich mobil umožňuje.

Aplikace WhatsApp pravidelně aktualizuje své funkce a přichází s novými. Teď se chystá ukončit podporu služby na telefonech s operačními systémy, které jsou starší než Android 5.0, píše na svých internetových stránkách.

„WhatsApp ukončuje podporu starších verzí, aby aplikace mohla využívat nejnovější bezpečnostní funkce a poskytovat co nejlepší uživatelský zážitek. Umožní to také vývojářům zaměřit se na nové funkce pro většinu uživatelů s novějšími verzemi operačního systému,“ uvádí zástupci sociální sítě.

WhatsApp
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

V ohrožení jsou i iPhony

Experti upozorňují, že změna se netýká jen mobilů s Androidem, ale dotkne se i telefonů od Applu. V jejich případě bude také nutné přejít na novější systém. WhatsApp totiž ukončí podporu systémů iOS 11 a nižších verzí. Lidé, kteří chtějí aplikaci dále využívat, tak musí mít iOS 12 nebo novější.

Není to poprvé, co WhatsApp ukončuje podporu starších systémů. Jde o pravidelný postup kvůli neustálému zlepšování služeb. Jedním z důvodů je také obava o bezpečnost. Zastaralé verze systémů totiž už mnohdy nestačí současným požadavkům na zabezpečení a používání aplikace na starých telefonech může být pro uživatele riskantní.

Seznam smartphonů, které přestanou aplikaci WhatsApp podporovat, není oficiálně znám, ale zcela určitě bude zahrnovat telefony od společností Apple, Samsung, Motorola, LG a dalších. Naposledy vývojáři odepsali 49 telefonů.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Beboom, Gearrice, WhatsApp

Total
0
Shares