Na PlayStationu 5 poběží všechny nové hry pro PlayStation 4

  • PlayStation 5 nabídne zpětnou kompatibilitu pouze pro vybrané hry
  • Uvedení konzole je naplánováno na podzim

Není snad dne, aby se o chystané next-gen konzoli PlayStation 5 nepsalo. Tentokrát se nové informace točí kolem zpětné kompatibility. Již delší dobu se ví, že vybrané hry ze čtyřky si budeme moct zapařit i na novém PS5. Server Eurogamer nyní přichází s dalšími detaily.

Kdo očekával kompatibilitu se staršími verzemi PlayStationu, a že takových lidí bylo nejspíše naprosté minimum, tak toho zarmoutí nejnovější prohlášení japonské centrály Sony, které uvedlo: „Soustředíme se na zpětnou kompatibilitu her z PlayStationu 4, aby z něho mohli uživatelé přesunout svou knihovnu na novou konzoli. Momentálně nemáme žádnou odpověď ke zpětné kompatibilitě her z PS1, PS2 a PS3.“ Podnik tedy starší systémy hází přes palubu.

Her bude dostatek

Sony uvádí, že momentálně testuje zpětnou kompatibilitu u zhruba 4 000 her z aktuální generace PlayStationu. Z toho, co nově víme, by se zpětná kompatibilita měla týkat všech titulů, které budou vydány po 13. červenci.

Všechny hry schválené po tomto datu musí fungovat nejen na PlayStationu 4, ale také na nové pětce. Nový systém tak nebude muset krátce po svém vydání spoléhat pouze na exkluzivní tituly, což by mohlo ke konzoli přilákat více zájemců.

PS5 | foto: Sony

Příznivá cena

Připomeňme, že základní model PS5 bez optické mechaniky by měl stát 399 eur, tedy v přepočtu 10 499 Kč. Pokud si brousíte zuby na verzi s mechanikou, která bude pravděpodobně mezi hráči vyhledávanější, tak si připravte 499 eur, což je v přepočtu asi 13 499 korun.

Ve všem budeme mít jasno za několik měsíců. Zahájení prodeje PlayStationu 5 je naplánováno na předvánoční období (říjen/listopad).

Total
13
Shares