iPhone

Na nabíječku zdarma zapomeňte, kupte si ji zvlášť. Apple ji odebere z balení chystaných iPhonů 12

O očekávaném iPhonu 12 bylo popsáno mnoho listů virtuálního papíru. A ani se není čemu příliš divit. Chytré telefony společnosti Apple vždy patří k tomu nejočekávanějšímu, co mobilní trh každoročně přináší. Nejnovější zpráva ale bohužel tvrdí, že následující generace smartphonu od Applu nebude v krabici disponovat jedním naprosto klíčovým příslušenstvím.

Už dříve jsme vás informovali o tom, že Apple u nových dvanáctek z balení odstraní populární drátová sluchátka EarBuds. Cílem není jen ušetřit náklady, ale primárním důvodem je podpořit prodej bezdrátových sluchátek AirPods.

Mýlí se jen málokdy

S tím by se uživatelé snad ještě smířili, ale jsme vážně velmi zvědaví, co řeknou na to, že v krabičce nenajdou důležitý nabíjecí adaptér. S touto šokující zprávou nyní přišel analytik KGI Securities, Ming-Čch’ Kchuo, který má tradičně velmi blízko k dodavatelskému řetězci cupertinského gigantu.

Pokud na jeho slova nakonec dojde, tak kromě samotného iPhonu a marketingových materiálů uživatelé za své peníze získají už jen nabíjecí kabel. Samotný adaptér si buď budou muset dokoupit, nebo pro doplnění energie telefonu využít starší nabíječku, kterou mají doma.

Podle Kchua za rozhodnutím vyřadit nabíječku z balení stojí snaha Applu o diverzifikaci nákladů potřebných na závádění 5G telefonů a svou roli v celém záměru hraje jistě i důraz kladený na ekologii.

Zelený Apple

Tou se Apple dlouhodobě zabývá a na udržitelnosti staví už nějaký čas celý svůj byznys. „Nikdy jsme nepřestali myslet na to, co je pro planetu nejlepší. Začíná to našimi produkty, ale rozšiřuje se to na všechno, co v Applu děláme,“ uvedla loni Lisa Jackson, viceprezidentka Applu pro životní prostředí, politiku a sociální iniciativy.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
58
Shares