PC, počítač

Mužovi se přehříval počítač, když ho rozebral, zůstal v šoku: Podívejte se, jaké vetřelce našel!

  • Přehřívání počítače může mít různé příčiny
  • Tento důvod byste ale určitě neuhádli

Na počítači se může pokazit řada věcí, například grafická karta nebo základní deska, ale tohle byste rozhodně nečekali. Jeden muž se rozhodl rozebrat svůj stolní počítač, protože se neobvykle přehříval. Když spatřil, co se skrývá uvnitř, byl v šoku.


Nepřehlédněte: Vědci konečně našli neviditelnou hvězdu. Od roku 1987 se skrývala v troskách supernovy


Otevřel počítač a našel… mravence!

Uživatel diskuzního fóra Reddit s přezdívkou pcmasterrace v příspěvku popisuje, že se do jeho počítače dostala celá kolonie mravenců. Pomalu požírali vše, co mohli, což nakonec vedlo k přehřívání PC. „Používal jsem počítač jako obvykle, ale všiml jsem si, že teplota trochu stoupá. Když jsem zkontroloval, zda se ventilátory správně točí, uviděl jsem mravence pochodující po grafickém kartě a po skříni. Dokonce vylézali z chladiče,“ uvedl překvapený muž.

Aby zjistil, co všechno malí záškodníci napáchali, počítač otevřel. „Tehdy jsem dostal strach a rozebral ho. Mravenci sežrali tepelné podložky na paměti VRAM a teplovodivou pastu. Ze skříně jsem je musel vyfoukat fénem,“ vysvětlil. Mravenci tedy požírali pastu a vše, co brání přehřátí systému. „Tak jsem použil sprej proti hmyzu. Později se na stejném místě objevili další mravenci a dělali přesně to samé, žrali mi GPU.“

My CPU/GPU got infested by ants when I was gone for a month. I played games and ran benchmarks so they would come out cos of heat. Also left my pc running overnight but they still inside. Help
byu/lazylollipop inpcmasterrace

Takové věci se stávají

Celá situace ho pochopitelně rozesmutnila. Obrátil se proto na ostatní s prosbou o pomoc. „Doporučuji vytvořit kolem počítače ‚magický kruh‘ z křídového prachu . Tím přerušíte jejich feromonové stopy,“ poradil mu jeden z diskutujících. „Vím, že to zní bláznivě, ale stačí to jen vyčistit,“ dodal další. „Nikdy jsem nevěděl, že se tohle může stát,“ dodal další.

Pátrání v hlubinách internetu ukazuje, že to není zdaleka první případ, kdy mravenci napadli PC nebo Mac. Podobná videa týkající se mravenců požírajících tepelné podložky nebo pastu se webu objevila již dříve.

Zdroj náhledové fotografie: Fifaliana-joy / Pixabay, zdroj: Digital Trends, Tom’s Hardware

Total
0
Shares