Bitcoin

Muž omylem vyhodil nepoužívaný disk s 8000 bitcoiny. Skládku prohledají robotičtí psi s AI

  • Brit hledá na skládce svůj starý disk, má tam miliardy
  • Nyní přišel s plánem, jak se k bitcoinům znovu dostat

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že ztráta jakékoli částky může být zdrcující. Peníze jsou peníze. A jedním z těch, kteří to zažili na vlastní kůži, je i jistý James Howells, který ztratil bitcoiny v hodnotě milionů dolarů.


Nepřehlédněte: Vědci objevili nejjasnější objekt ve vesmíru. Září tak oslnivě jako 500 bilionů našich Sluncí


Vyhodil disk s nesmírným bohatstvím

Mohl se plavit na jachtě, ale místo toho James Howells už několik let prohledává velkou skládku na jihu Walesu a přemýšlí, jak se dostat k 8000 ztraceným bitcoinům. Ty měl uložené na pevném disku, který omyl vyhodil do popelnice.

Zdrojem ztráty datového úložiště s nesmírným bohatstvím je přitom obyčejná sklenice limonády. Počítač, kde měl bitcoiny uloženy, si Howells totiž jednoho dne omylem polil pitím.

PC proto rozmontoval a komponenty prodal na bazaru, tedy až na disk, který si uložil do šuplíku. V domnění, že z něj veškerá data přenesl, ho však za několik let omylem vyhodil. Když si uvědomil, co provedl, polil ho studený plot.

Velkou skládku na jihu Walesu prohledává už několik let. Nyní věří, že dosud neúspěšnou misi za pohádkovým bohatstvím by mohla zvrátit umělá inteligence (AI).

Bitcoin
Zdroj: Dmitry Demidko /Unsplash

Najdte ztracený disk s bitcoiny?

Najít ztracené jmění by mu měli pomoci systematicky pracující lidští třídiči, dva robotičtí psi od americké společnosti Boston Dynamics, kteří by prohledávali skládku a vše analyzovali, a speciálně vycvičená umělá inteligence.

„Zúžil jsem oblast, kde musím hledat, na základě množství času, který uplynul,“ řekl Howells. „Jde o nepoužívanou část areálu – 100 000 tun z celkových 1,4 milionu tun odpadu. Vše bych roztřídil, umístil na pásový dopravník a podrobil skenování pomocí umělé inteligence. A pokud AI rozpozná něco, co vypadá jako pevný disk, bude to označeno a z pásu odebráno.“

Šance, že muž najde pevný disk s 8000 bitcoiny, je i přes jeho veškerou snahu bohužel mizivá. Zdrcený „miliardář“ se přesto nevzdává…

Zdroj náhledové fotografie: Geralt / Pixabay, zdroj: Unilad,  The Sun

Total
0
Shares