Elektromobil

Musk slaví. Boring Company má zelenou, v Las Vegas vzniknou další Tesla tunely

  • Muskova Boring Company je v kurzu
  • V Las Vegas chystá další Tesla Loop

Boring Company je vrtařský startup, který si v relativně krátkém čase získal světové renomé. A jak by také ne, když za ním nestojí nikdo menší než egocentrický, panovačný a vizionářský playboy Elon Musk. Ale k věci.

Příliš horlivý Musk?

V loňském roce se název Boring Company často skloňoval v souvislosti s novým megalomanským projektem na Floridě. Ten by měl přitom vycházet z Las Vegas Convention Centrer Loop (také LVCC Loop), tříkilometrového vysokorychlostního tunelu, který spojuje tři haly obrovského výstaviště s cílem významně zkrátit přesuny návštěvníků.


Nepřehlédněte: Snadná kolonizace Měsíce? Lidé mohou vyrábět kyslík a palivo přímo z jeho půdy, zjistili vědci


Las Vegas Loop
Zdroj: oficiální fotogalerie, Boring Company

Tento trend se však už v rané fázi nelíbil některým odborníkům i expertům v oblasti urbanizace a dopravní infastruktury. Co jim vlastně vadí? V zásadě tři věci: a) tunel na Floridě nemá „plošný“ dopad, b) blízkost moře může způsobit zaplavení tunelu, c) Musk by se měl soustředit na projekty, které dávají větší smysl.

Opět Las Vegas

  • Síť by měla pokrýt vzdálenost 29 mil
  • K dispozici by mělo být 51 zastávek

Nechme však Floridu Floridou a vraťme se zpět do Las Vegas. Zde totiž vrtařský podnik dostal další zelenou a co nevidět zahájí práce na rozšiřování sítě tunelů pod městem.

Las Vegas Review-Journal informuje, že Steve Hill, prezident a generální ředitel Las Vegas Convention and Visitors Authority, očekává, že nový tunelový systém začne sloužit zákazníkům v roce 2023. Jedním dechem dodal, že část spojující LVCC a Resorts World by měla být v provozu do konce letošního roku.

Zdroj náhledové fotografie: Vlad Tchompalov, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares