Elon Musk

Musk opět pod palbou kritiky. Je proruský, proukrajinský a zbytečně se prý ztrapňuje

  • Elon Musk znovu „perlil“
  • Na Twitteru se svěřil s mírovým plánem
  • Zdá se, že si pořádně naběhl

Elon Musk je mnohými vnímán jako vizionář, génius, filantrop nebo renesanční persona digitálního věku. Místy egocentrický miliardář, který je navíc úzce spjat s globálními značkami jako Tesla nebo SpaceX, je také velmi aktivní na sociálních sítích.

Svoji obří fanouškovskou základnu si tak náležitě hýčká každodenními komentáři; ať formou nejrůznějších zamyšlení nad životem a technologiemi obecně nebo reakcemi na současné dění.


Nepřehlédněte: Evropští operátoři varují: Během zimy se připravte na výpadky mobilních sítí!


Musk to (opět) nepochopil?

Jak se však tu a tam ukazuje, určitá témata výrazně převyšují jeho „odbornost“. Naposledy se na svém twitterovém účtu podělil o mírový plán ohledně stále bezútěšné situace na Ukrajině, informuje TechCrunch.

Jeho čtyřdílný návrh zahrnoval uznání ruských nároků na Krymský poloostrov (Rusko jej nezákonně anektovalo v roce 2014), zopakování referenda v nedávno anektovaných oblastech (ať rozhodnou lidé), přístup Krymu k vodě či vojenskou neutralitu Ukrajiny.

Ten byl zprvu přijat velmi vlažně, poté jej většina diskutujících bez milosti strhala. Nejostřejší kritici dokonce prohlásili, že jde jen o Muskův manévr, jak na sebe strhnout pozornost za každou cenu. Další zdůraznili, že se naplno ukazuje, jak některým otázkám zoufale nerozumí.

Zdroj náhledové fotografie: Tumisu / Pixabay

Total
0
Shares