Musk koupil Twitter

Elon Musk bez peněz? Kvůli sporům o Twitter prodává akcie Tesly za miliardy

  • Vypadá to, že Twitter zůstane beze změny 
  • Elon Musk oznámil, že o obchod už nemá zájem
  • Přesto miliardář odprodává akcie Tesly ve velkém

Americký miliardář Elon Musk si po dramatickém dubnovém entrée nákup Twitteru nedlouho poté rozmyslel. Zástupci populární sítě vzápětí avizovali, že s majitelem společností Tesla a SpaceX budou bojovat u soudu za naplnění smlouvy o převzetí.

Musk: „Twitter lže“

Elon Musk koncem dubna oznámil, že chce Twitter koupit a za sociální síť nabídl 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale hrozil zrušením smlouvy o převzetí a firmu vinil z toho, že mu odmítá poskytnout věrohodné údaje ohledně falešných účtů.

V jednom ze svých příspěvků uvedl, že po vedení společnosti požaduje přesnější údaje v souvislosti s falešnými a spamovými účty. Zatímco původní odhad na základě interní analýzy avizoval, že jejich podíl může být přibližně 5 %, po přezkumu se zjistilo, že jich je reálně mnohem více (odhady hovoří o 20 %).


Nepřehlédněte: MIUI 13.5 nebude dostupné na těchto telefonech Xiaomi. Je mezi nimi i ten váš?


Elektromobil Tesla
Zdroj: Vlad Tchompalov / Unsplash, ilustrační

Prodej akcií Tesly

Buď jak buď, aktuálně je situace více než napjatá. I když zaznívají hlasy, že na základě Muskových reklamací nejspíš k žádnému odkoupení nedojde, vypadá to, že americký multimiliardář si není sám sebou úplně jistý.

Business Insider informuje, že mezi 5. a 9. srpnem prodal část akcií Tesly v celkové výši 7 miliard amerických dolarů pro případ, že by musel Twitter nakonec převzít.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee / Unsplash, ilustrační

Total
1
Shares