Google

Mozilla obvinila Google i Microsoft z nekalých praktik a vzkazuje: Zneužíváte dominantního postavení!

  • Mozilla se vymezila proti velkým korporacím
  • Google s Microsoftem zneužívají dominantního postavení

Mozilla není našincům neznámá. A pakliže se mezi vámi najdou někteří, kteří stále tápou, tak napovím: Firefox. To je prostě a jednoduše jeden z těch vůbec nejstahovanějších prohlížečů planety (v Česku tuším čtvrtý po Chrome, Safari a Edge).

Každopádně, populární brand si nově ukousl docela dost velké sousto. Vyšlápl si totiž na Google i Microsoft. Moc se nerozpakoval a rovnou je obvinil ze zneužívání dominantního postavení na trhu a nekalých praktik směrem k menším značkám na poli internetových browserů, informuje Android Headlines.


Nepřehlédněte: Takový Neptun jsme ještě neviděli. Webbův vesmírný teleskop se opět předvedl


Google
Ilustrační / Zdroj: Firmbee.com

Zlý Microsoft i Google

A důvod? Mozilla tvrdí, že společnosti, které vyvíjejí operační systémy, je zároveň používají jako pomyslnou páku, aby uživatele zaháčkovali a nepřímo je tak nutili nepoužívat prohlížeče třetích stran.

Tuto argumentaci opírá o konkrétní příklad: „Když otevřete Google z libovolného prohlížeče kromě Chrome, zobrazí se upozornění na přepnutí do prohlížeče Chrome. Uživatelé Windows jsou také zavaleni požadavky Microsoftu na používání Edge. Takové chování velkých technologických společností ztěžuje menším firmám propagovat své vlastní produkty.“

Zatím nebyla podána formální žaloba a je otázkou, jestli spíše nejde jen o povzdech nežli úmysl jít do otevřeného soudního střetu. Faktem však zůstává, že prozatím jde nejspíš o boj s větrnými mlýny.

Zdroj náhledové fotografie: Glenn Carstens-Peters / Unsplash

Total
0
Shares