Motorola Frontier

Tohle musíte vidět! Doslova obří 200Mpx foťák má mít tato Motorola

  • Populární brand uvede nový telefon
  • Motorola Frontier bude rekordman
  • Nabídne obří 200Mpx fotoaparát

Další skvělý chytrý telefon s operačním systémem Android zanedlouho představí společnost Motorola. Tento kousek bude nesmírně zajímavý nejen svou výbavou, ale v hledáčku by ho možná měl mít každý, kdo se zvláště zajímá o mobilní fotografie.

Motorola vytasí foťák snů

Čím více proužků, tím víc Adidas, vzpomínáte? Jako by se tohohle lidového rčení chytla i populární značka, která se rozhodla nepostávat opodál v krámu mezi regály s kefíry a pečivem. Motorola velmi dobře ví, že na termíny „větší, největší, nejvíc, nejlepší“ zákazníci slyší.

Je to přece jasné jako facka: čím větší, tím lepší, nebo ne? Ale k věci. Aktuálně je nejvyšším rozlišením fotočipu použitého v mobilním telefonu 108 Mpx. Spoléhají na něj třeba Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra od Samsungu plus pár dalších. To se však velmi brzy změní, jak informuje GSMArena.


Nepřehlédněte: Češi pozor! WhatsApp ukončuje podporu na těchto telefonech


200 Mpx i 125 wattů

Motorola totiž už brzy představí nový model Frontier a bude to „nejmegapixelovější“ smartphone planety. Nabídne totiž obrovský hlavní fotoaparát s bezprecedentním rozlišením 200 megapixelů! Jen tak mimochodem, fyzická velikost čipu má být 1/1,5 palce a světelnost f/2.2.

Novinka (premiéra v červenci) by měla defaultně pořizovat 50Mpx, resp. 12,5 Mpx snímky (v závislosti na režimu 2 × 2 vs. 4 × 4). Na zádech se bude dále nacházet 50Mpx ultra-širokáč a 12Mpx teleobjektiv. Z další výbavy nemá chybět vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 1, 125W nabíjení nebo parádní 6,67palcový OLED displej se 120 hertzy.

Zdroj náhledové fotografie: Angela Compagnone, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares