Motorola Edge 30 Pro

Motorola Edge+ získává Android 11. Aktualizace je i v Česku

  • Motorola Edge+ dostává povolený softwarový doping
  • Výrobce pro telefon vydal nový Android 11
  • Aktualizace by měla být dostupná i v Česku

Právě došlo k oficiálnímu oznámení, že chytrý telefon Motorola Edge+ získává operační systém Android 11. Aktualizace ze současné verze s označením QPBS30.188-58-9 na novou RPB31.Q1-19-19-14 by měla být dostupná pro všechny zákazníky.


Psali jsme: Voděodolná Motorola Moto E7i Power stojí jen 2 599 korun


Android 11 a únorové záplaty

Nejnovější software ale neobsahuje jen Android 11. Softwarový balíček přináší také bezpečnostní záplaty z 1. února 2021 a zbrusu novou funkci Ready For pro celkový lepší chod telefonu.

Cena Motoroly Edge+ za posledních několik měsíců značně poklesla a dnes se telefon oficiálně prodává jen za 18 399 Kč (původně 32 290 Kč). Za tyto peníze nabízí 6,7palcový OLED displej s poměrem stran 21:9 (a tradičním Full HD+ rozlišením), 90Hz obnovovací frekvencí a téměř 90stupňovým zakřivením po obou stranách. Perfektní audiovizuální zážitek dotvářejí stereo reproduktory vyladěné společností Waves Audio.

Motorola Edge: srdce dodal Qualcomm

Motorola Edge+ je postavena na výkonném čipu Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G a dostatek energie zajišťuje 5 000mAh baterie. Nechybí podpora rychlého kabelového nabíjení výkonem 18 W a nabíjení bezdrátově 15 W.

Na zadní straně se může Edge+ pochlubit systémem tří fotoaparátů: primární snímač má vysoké rozlišení 108 Mpx, ale díky spojování pixelů v běžném režimu umí fotit snímky s 27megapixelovým rozlišením. Teleobjektiv s 8 Mpx nabízí trojnásobný zoom a slušnou sestavu dotváří šestnáctimegapixelový ultraširokoúhlý snímač.

Výrobce plní sliby

Motorola s příchodem nového Androidu 11 plní svůj slib, který majitelům Edge+ dala před několika měsíci. Tehdy uvedla, že smartphone ve svém životním cyklu obdrží dvě zásadní aktualizace Androidu. Příští rok je na řadě Android 12.

Zdroj náhledové fotografie: Motorola 

Total
0
Shares