Nokia 6300 4G

Mobil Nokia 6300 4G je starý dobrý tlačítkáč s LTE

  • Nokia 6300 4G má plastové tělo a 2,4palcový displej
  • Telefon nabízí operační systém KaiOS s možností instalace aplikací

Společnost HMD Global oznámila dostupnost tlačítkové Nokie 6300 4G na českém trhu. Jedná se o doposud nejdostupnější mobil značky Nokia s možností komunikovat prostřednictvím aplikace WhatsApp.

Ikonický design s rychlou konektivitou

Nokia 6300 4G po designové stránce čerpá z odkazu svého předchůdce a nabízí moderní funkce v klasickém tlačítkovém provedení. Jedná se navíc o doposud nejdostupnější telefon Nokia s možností komunikovat skrze populární službu WhatsApp.

Za to vděčí podpoře 4G (LTE) konektivity. Bez problému si poradí i s přehráváním videí na YouTube a s procházením obsahu v aplikaci Facebook. Stovky dalších aplikací lze navíc stáhnout prostřednictvím obchodu KaiStore.

Pouze VGA fotoaparát

V útrobách Nokie 6300 4G tepe čtyřjádrová čipová sada Snapdragon 210 od Qualcommu. Displej má 2,4palcovou úhlopříčku a QVGA rozlišení. Pod ním se nachází ovládací prvky a klasická alfanumerická klávesnice. Na zadní straně je jeden fotoaparát, ostudou je, že má rozlišení pouze 0,3 Mpx (VGA).


Psali jsme: Nokia 5.4 oficiálně: 48Mpx fotoaparát, dlouhá softwarová podpora a slušná baterka


Interní paměť telefonu dostala kapacitu 4 GB a nechybí podpora paměťových karet do kapacity až 32 GB. V další výbavě najdeme FM rádio, podporu hotspotu či baterii s kapacitou 1 500 mAh. Výrobce slibuje až 25denní výdrž při využívání LTE sítě.

Cena a dostupnost

Nokia 6300 4G je dostupná u vybraných prodejců za doporučenou cenu 1 699 Kč. V nabídce je barevné provedení Charcoal.

Total
1
Shares