Xiaomi MIUI 13

MIUI 13 od Xiaomi dostane pořádný tuning, podívejte se

  • MIUI 13 je příští verze populární nadstavby
  • Původně se měla ukázat v létě, nakonec přijde později
  • Máme pro vás první větší únik včetně novinek

MIUI 12.5 Enhanced Edition míří i do Čech, což bez debat potěší i uživatele telefonů Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 10 Pro, Mi 10 nebo třeba POCO F2 a F3 Pro. Jeho hlavními devízami jsou: Liquid Storage, Atomic Memory, Focus Computing a Intelligent Balance.

MIUI 13 – Opět inspirace Applem

A jak už dávno víte, tyto funkce vylepšují defragmentaci, správu paměti, rychlejší načítání aplikací, optimalizují využití hardwaru. Xiaomi u této verze slibuje až pětinový nárůst výkonu a snížení spotřeby. Nás však mnohem víc zajímá, co přinese velmi očekávané MIUI 13. A díky serveru Gizchina už máme i nějakou představu. Takže, co Xiaomi chystá?

Popravdě je toho hodně, ale některé změny jsou už takový kolorit jako plynulejší animace, nová témata, intuitivnější prostředí, větší důraz na bezpečnost a soukromí nebo vylepšenou správu spotřeby. Bohužel, z uniklých screenshotů nic z toho nevyčteme. Zato máme celkem jasnou představu, jak bude vypadat například domovská obrazovka.


Psali jsme: Xiaomi představí nadstavbu MIUI 13. Víme kdy


MIUI 13
MIUI 13: Jak se vám líbí? | foto: Gizchina

Změny vypadají slibně

Inspirace iOS? No jistě! Omalovánkový look? Ano, samozřejmě. Xiaomi tu a tam něco více vybarví, zaoblí a doladí. A jak vidno, i Ovládací centrum prodělá menší facelift a bude se méně plýtvat místem. A po tažení prstem bude také níž, což nevypadá vůbec zle.

A často avizovaná virtuální RAM? Funkce by měla být dostupná na všech zařízeních, ale jak to nakonec dopadne, na to si musíte ještě chvíli počkat. Jen dodám, že oproti původnímu plánu se premiéry dočkáme nejspíš v závěru letošního roku.

Total
4
Shares