Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Mimozemšťané opět mimo hru. Byl to omyl, omlouváme se, říkají vědci

  • Kdo se obával zachycení mimozemského signálu, může být v klidu
  • Jako obvykle šlo o planý poplach

Ufology, záhadology, odborníky, ale i širokou veřejnost po celém světě nedávno zaujala zpráva o podivných rádiových signálech, které zaznamenal čínský radioteleskop FAST. Oznámení vzbudilo obrovská očekávání, čínští experti byli totiž přesvědčeni, že signál je možná dílem mimozemské civilizace.


Nepřehlédněte: Ufologové mají jasno: Na Marsu havarovali mimozemšťané! Má to dokazovat kus „igelitu“, který vyfotila NASA


Mimozemšťané to nebyli

Signály zachytil veliký sférický radioteleskop FAST, který má anténu o průměru půl kilometru. Vědci se těšili se, že jsou na stopě něčemu úžasnému. Bohužel se zmýlili.

Po bližším zkoumání potvrdili, že nedávné signály zachycené nejcitlivějším radioteleskopem na světě, kterému se všeobecně přezdívá Sky Eye (Nebeské oko), pocházely ze Země. Příznivci UFO a mimozemského kontaktu tak bohužel znovu ostrouhali.

Výsledky zkoumání přitom hovoří dost jasně. Zdrojem podezřelých signálů není žádná mimozemská entita, ale jsou způsobeny rádiovými ruchy od pozemšťanů, píše server The Space.

A zase nic, tak snad příště

Záhadné rádiové signály lokalizoval kosmolog Čang Tchung-ťie, který ve vědecké publikaci uvedl, že jsou odlišné od těch, jež radioteleskop objevil v minulosti. Vědec nicméně dodal, že zjištění jsou zatím předběžná.

„Možnost, že podezřelý signál je nějaký druh rádiového rušení, je velmi vysoká a je třeba ji potvrdit nebo vyloučit,“ stálo ve zprávě čínských expertů. Po pár dnech bylo bohužel jasno: Signály jsou jen vysokofrekvenční rušení vyprodukované pozemskou elektronikou – mobilními telefony, počítači, satelity a dalšími přístroji.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares