WhatsApp

Miliardář Musk tvrdí, že WhatsAppu nelze věřit. Skutečně aplikace uživatele odposlouchává?

  • Na sociální síť WhatsApp padl stín podezření
  • Množí se spekulace, zda uživatele neodposlouchává

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. Jenže jak se nyní zjistilo, něco ní možná není úplně v pořádku. Pokud ji také používáte, měli byste zbystřit.


Nepřehlédněte: „Ne, já nejsem robot“: Proč nám umělá inteligence lže, jak když tiskne?WhatsApp v problémech

Americký miliardář Elon Musk sdílel na sociální síti Twitter příspěvek, který původně uveřejnil uživatel jménem Foad Dabiri. Ten ve své zprávě varuje, že aplikace WhatsApp samovolně spouští mikrofon na pozadí, i když ji nepoužíváte.

Dabiri používá telefon Google Pixel 7 a aby své obvinění dokázal, sdílel screenshot (snímek obrazovky) z nastavení soukromí, na kterém můžeme vidět, v jaký čas aplikace WhatsApp přistupovala k mikrofonu.

Na obrázku je vidět hned několik záznamů, kdy sociální síť mikrofon použila. Autor příspěvku upozorňuje, že smartphone měl v tu dobu položený na nočním stolku, protože spal. Nezvyklé chování zaznamenal v čase od 04:20 do 06:53.

Na vině je prý Google a jeho systém Android

Jak už jsme zmínili, k příspěvku se okamžitě vyjádřil americký miliardář a majitel společností Twitter, SpaceX a Tesla Elon Musk. Svým příznivcům na Twitteru napsal: „WhatsAppu se nedá věřit.“

Protože se na internetu ihned strhla bouře, reakce zástupců sociální sítě na sebe nenechala dlouho čekat. Mluvčí společnosti WhatsApp uvedl, že jde o chybu v operačním systému Android, který jen chybně informuje o tom, k jakým funkcím a kdy aplikace přistupuje…

A teď se v tom vyznejte. Co myslíte, jde skutečně o chybu v Androidu nebo WhatsApp čas od času uživatele skutečně odposlouchává?

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Twitter, Mirror

Total
0
Shares