Windows 11

Microsoft vydává Windows Defender pro Android. Zatím není dostupný pro všechny uživatele

Jak se spekulovalo již několik týdnů, společnost Microsoft postupuje dále v otevírání svých produktů. Antivir zvaný Microsoft Defender (dříve Windows Defender) společnost již pěknou řádku let vyvíjí pro svá Windows, kde je poměrně dobře integrován. Nyní se tento program dostává i na platformu Android.

Nebudeme psát o tom, jak peklo zamrzlo, protože z Microsoftu už se dávno stala multiplatformní společnost. Firma změnila své celkově v chování nejenom k Linuxu, kde má integrovaný a čím dál více populární WSL (Windows Subsystem Linux), ale i daleko více podporuje open source komunitu a rozšiřuje svůj vliv i mimo své vlastní produkty.

Nově pro Android a Linux

Microsoft nyní předkládá uživatelům další produkt ze své bohaté softwarové rodiny a tím je právě Microsoft Defender, který přichází ve verzi pro mobilní Android a systémové verzi pro běžné distribuce linuxu.

Na Androidu funguje trochu jinak

Microsoft Defender je zatím dostupný pouze pro firemní zákazníky Androidu, ostatně tento model Microsoft uplatňuje téměř u každého produktu, který přivádí na další platformy. Na rozdíl od verze pro PC ale Microsoft Defender pro Android nemůže plnit úlohu antivirového systému naplno, jelikož je v tomto případě komunikace omezena „jedním směrem“, kdy Defender hlídá, co a kam si uživatel nainstaluje a v případě nebezpečí na něj upozorní.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash

Total
3
Shares