Windows 11

Microsoft přinesl iMessage na počítače s Windows! Má to nějaký háček?

  • Windows 11 se čím dál více kamarádí s iPhony od Applu
  • Z PC lze nově obsloužit konverzaci v iMessage

Microsoft právě oznámil přidání podpory odesílání a přijímání zpráv iMessage na počítačích s Windows 11. Vše funguje přes aplikaci Phone Link, která doposud umožňovala „jen“ přijímat a zahajovat hovory, posílat a přijímat klasické textové zprávy a zobrazovat na Windows příchozí notifikace.


Nepřehlédněte: Ve Švédsku postaví silnici, která nabije elektromobily během jízdy. V Česku na tohle můžeme zapomenout


Do Windows 11 přichází podpora iMessage

Společnost Microsoft původně oznámila svůj záměr integrovat iMessage do Windows 11 již v únoru a začala novou funkci zavádět pro uživatele programu Windows Insider. Dnes však firma dostála svému slibu, že ji do poloviny května zpřístupní všem uživatelům. A skutečně, od dnešního dne je k dispozici každému, kdo má kompatibilní iPhone a počítač.

Kromě základní podpory iMessage umožňuje Phone Link uživatelům také přijímat hovory z počítače nebo přistupovat ke kontaktům. Microsoft v tiskové zprávě rovněž upozornil na vylepšenou podporu služby iCloud Photos.

„Doufáme, že díky možnosti propojení počítače a telefonu s iOS se naši zákazníci se systémem Windows 11 již nikdy nebudou muset obávat, že zmeškají důležitý telefonní hovor nebo textovou zprávu, zatímco se budou soustředit na svůj PC. Jakmile uživatel s Windows 11 vše povolí, Phone Link pro iOS nabídne základní podporu iOS pro volání, zprávy a přístup ke kontaktům. To znamená, že pokud je váš telefon během prezentace nebo soustředění třeba schovaný v kapse, obdržíte oznámení na počítači se systémem Windows a můžete si vybrat, jak zareagovat. Potřebujete přístup k fotografiím z iPhonu na vašem PC? Díky integraci iCloudu je to jednoduché – vše najdete v aplikaci Fotky ve Windows 11,“ uvádí se na webu Microsoftu.

Podpora iMessage však zdaleka neznamená, že jsou dostupné všechny funkce. K dispozici není skupinové posílání zpráv a PhoneLink také nedokáže rozeznat klasickou textovou zprávu a zprávu poslanou přes iMessage – takže nečekejte rozdělení na zelené a modré bubliny, jako v případě systémů iOS a macOS.

Aplikace ve spolupráci s iPhony zvládá následující věci:

  • Zobrazovat notifikace
  • Obsluhovat telefonní hovory
  • Přijímat a odesílat zprávy SMS a iMessage
  • Ukazovat stav nabití telefonu
Phone Link
Zdroj: Microsoft

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares