Xbox

Microsoft oznámil, jaké hry vytěží z nového Xboxu Series X maximum

  • Her bude zpočátku dostatek
  • Chybět nebude ani Cyberpunk 2077

Už za několik měsíců se dočkáme uvedení nové konzole od Microsoftu. A přestože se Xbox Series X na pultech obchodů objeví až před Vánoci, o zajímavé informace rozhodně není nouze. To dokládá i skutečnost, že zástupci redmondského gigantu se nově pochlubili seznamem optimalizovaných her pro svou next-gen konzoli.

Není žádným tajemstvím, že Microsoft vyvíjí několik posledních měsíců enormní úsilí, aby pro jeho špičkový systém bylo už zpočátku k dispozici co nejvíce her, které maximálně využijí potenciál jeho výkonného hardwaru.

Mezi tituly nebude chybět steampunkový Cyberpunk 2077

V době, kdy půjde nový Xbox do prodeje, mají být dostupné tituly Assassin’s Creed Valhalla, Bright Memory Infinite, Call of the Sea, Chivalry 2, Chorus, Cyberpunk 2077, Destiny 2, DiRT 5, FIFA 21, Gears 5, Halo Infinite, Hitman 3, Madden NFL 21, Marvel’s Avengers, Outriders, Scarlet Nexus, Scorn, Second Extinction, The Ascent, The Medium, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 a Yakuza: Like a Dragon. O prvotřídní herní zážitek tedy nebude nouze a na své si přijdou příznivci snad každého žánru.

Výkon z říše snů

Pohonnou jednotkou Xbox Series X bude osmijádrový procesor z dílny AMD s architekturou Zen 2 a maximálním taktem 3,8 GHz. Půjde přitom o čip s podporou hyper-threadingu, tedy s 16 vlákny. Co se týče grafického výkonu, konzole nabídne hráčům hraní ve 4K a 60 snímcích za sekundu, případně 120 snímcích za sekundu v nižším rozlišením. GPU architektury AMD RDNA obsahuje 52 jader s taktem 1,825 GHz a celkovým výkonem 12 TFLOPS. Samotný čip je velký 360,45 mm2. Vzhledem k jeho potenciálu nepřekvapí informace o hardwarově akcelerovaném raytracingu.

Xbox Series X | foto: Microsoft

K dispozici bude mít konzole 16 GB operační paměti typu GDDR6 s tím, že 10 GB poskytne propustnost 560 Gb/s, zatímco zbylých 6 GB pomalejších 336 Gb/s. Rychlé spouštění, načítání her zajistí NVMe SSD kapacity 1 TB, který s procesorem komunikuje prostřednictvím PCI Express 4.0 sběrnice.

V prodeji by se měl Xbox Series X objevit před Vánocemi. Cenu výrobce zatím neupřesnil.

Zdroj náhledové fotografie: Sam Pak / Unsplash

Total
6
Shares