telefon

Mi 10 Ultra může dostat kameru pod displej. Xiaomi už to testuje

  • Xiaomi pracuje na telefonu se selfie kamerkou pod displejem
  • Přijde o průstřel model Mi 10 Ultra?
  • Premiéra nového telefonu bude na podzim

Není žádným tajemstvím, že Xiaomi plánuje uvést na trh smartphone se selfie kamerou pod obrazovkou, ale málokdo asi očekává, že k tomu dojde ještě letos. Podle nejnovějšího úniku bude první telefon s tímto řešením uveden na trh v říjnu nebo listopadu.

Bude to upravená Ultra?

Na smartphone Xiaomi s předním fotoaparátem pod displejem už se můžeme dokonce podívat s předstihem na prvním videu. Překvapením je, že zadní strana dosud neuvedeného mobilu je naprosto identická se zadní stranou modelu Mi 10 Ultra.

Je tak dost dobře možné, že čínský výrobce bude chtít vydat Ultru s kamerou pod obrazovkou. Na druhou stranu, video sice telefon ukazuje, v akci selfie kamerku ale nevidíme a důvodů, proč tomu tak je, může být několik.

Podvrh, nebo jak to je?

Za prvé, ten, kdo video natáčí, chce zůstat v anonymitě. Za druhé, jedná se stále o prototyp, který za všech situací nefunguje správně. A za třetí, video je podvržené, upravené a průstřel softwarově zamaskován. Ať už je to v každém případě jak chce, následující měsíce budou ve znamení foťáků pod displejem.

Xiaomi problémy vyřešilo

Společnost Xiaomi o prázdninách oznámila, že jí podařilo všechny problémy vyřešit a že smartphony s kamerou pod displejem začne brzy vyrábět. Firmě se podařilo odstranit problémy jak s kvalitou fotografií, tak i neviditelností na displeji. Co je jasné už nyní, že technologie se zpočátku dostane do dražších přístrojů.

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash

Total
1
Shares