Mercedes

Mercedes-Benz si vyšlápl na Rusko. Tamní prodejce odstřihl od klíčového softwaru

  • Majitelé vozů Mercedes-Benz a BMW mají velké starosti
  • Automobilky odpojily ruské prodejce od továrního softwaru

Německá automobilka Mercedes-Benz zcela odpojila ruské prodejce od svych systémů. Přístup omezila i skupina BMW, tvrdí zahraniční média.


Nepřehlédněte: Proč mimozemšťané nekontaktovali lidstvo? Možná neumí ovládnout oheň, říkají vědci


Mercedes-Benz opustil Rusko

Od chvíle, kdy Rusko rozpoutalo válku na Ukrajině, ruský trh opustily stovky západních firem. Například Microsoft přestal v Rusku poskytovat své služby a zatrhl prodej operačního systému Windows.

Něco podobného nyní učinila i německá automobilka Mercedes-Benz, která přistoupila k úplnému odpojení ruských prodejců od svého softwaru. A podle všeho nejde jen o Mercedes-Benz. Přístup k systémům omezily i další firmy, včetně BMW.

Co to znamená v praxi? Problematické mohou být nejen opravy a údržba, ale také aktualizace softwaru samotných vozidel, která jsou v dnešní době napěchovány elektronikou a obsahují desítky různých čipů a jednotek, které je třeba vzájemně synchronizovat.

„Prodejci byli skutečně odpojeni od online softwarových systémů výrobce. V některých případech absence přístupu k online systémům výrazně prodlouží dobu opravy,“ uvádí Ukrainska Pravda.

Opravy automobilů budou složitější

Prodejci v Rusku se omezením vyhýbají používáním softwaru třetích stran. Nic jiného jim nezbývá. Jisté je, že situace je nepříjemná, a to zejména pro majitele vozidel, která jsou stále v záruce.

Krok německých výrobců automobilů rozhněval i známého ruského propagandistu Vladimira Solovjova, který se kvůli tomu v jednom ze svých pořadů doslova rozpálil doběla.

V minulosti již na ruský trh kvůli válce zanevřely například výrobce telefonů Apple, hračkářská firma Lego, řetězce restaurací rychlého občerstvení McDonald’s a KFC nebo americká korporace Electronic Arts, která se zabývá vývojem videoher.

Zdroj náhledové fotografie: Kevin Bhagat / Unsplash, zdroj: Ukrainska Pravda, Izvestia

Total
0
Shares