Dimensity 9000

MediaTek drtí Qualcomm. V USA je momentálně jedničkou na trhu

  • MediaTek pokračuje v cestě vzhůru
  • Odsunul Qualcomm z pozice lídra
  • Pod palcem má 48 % amerického trhu

Nedávná pandemie nemoci Covid-19 neovlivnila jen zažité zvyklosti domácností a firem, ale negativně se promítla i do výsledků jednotlivých ekonomik a globálních trhů. Obecný nedostatek čehokoliv se promítl i do mobilních procesorů. Často avizovaná stagnace je sice pomalu minulostí, přesto stávající okolnosti pořádně zamíchaly kartami.

MediaTek překvapil

Až doposud dominantní Qualcomm, který vládl v Americe s železnou pravidelností, našel na domácím trhu překvapivého přemožitele. Populární magazín The Verge s odvoláním na nejnovější zprávu agentury CounterPoint Research uvádí, že Mediatek v posledním čtvrtletí 2021 dosáhl v USA podílu 48,1 % zatímco Qualcomm 43,9 procentních bodů.


Čtěte také: Tohle Xiaomi má za 5 tisíc 5G i velkou baterii! Podívá se do Česka?


Snapdragon 888 od Qualcommu
ilustrační (Zdroj: Qualcomm)

Dočasné vítězství?

Už zkraje letošního roku se proslýchalo, že tento stav je nejspíš dočasný, protože americký gigant čelil značným omezením v rámci svých dodavatelských řetězců, což je věc, která je údajně už pasé. Jenže experti poukazují na to, že MediaTek sbírá skvělé reference ohledně procesorů Dimensity 9000, 8000, 8100, 1200, 1300, atd.

Domnívají se, že s o hledem na velmi široké, a hlavně cenově dostupné portfolio může tchajwanský konkurent Qualcommu letos způsobit velké problémy.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva společnosti MediaTek (ilustrační)

Total
13
Shares