Baterie, telefon

Máte telefon od Samsungu? Tento tajný kód zázračně zlepšuje výdrž baterie

  • Trápí vás výdrž baterie vašeho Samsungu?
  • Vyzkoušejte tento fígl, možná pomůže

Podle technologického experta, který vystupuje na sociální síti TikTok, existuje tajný kód, který okamžitě zlepšuje kondici baterie u chytrých telefonů značky Samsung. „Funguje takřka zázračně,“ říká.


Nepřehlédněte: Jaké značky chytrých telefonů jsou v Česku nejpopulárnější? Výsledky průzkumu vás překvapí


Kód „opravuje“ baterii telefonů značky Samsung

Výdrž baterie je jedním z hlavních parametrů, na který dávají uživatelé při výběru chytrého telefonu největší zřetel. Baterie a její výdrž na jedno nabití ovlivňuje vše, co s telefonem můžeme dělat a jak se při jeho ovládání musíme chovat.

Někteří se smířili s nižší výdrží a neustále u sebe nosí powerbanku, zatímco ostatní už dávno používají množství triků, jak baterii svého telefonu udržet naživu alespoň jeden den.

Jeden z tipů, který má „fungovat na sto procent“, nyní zveřejnil uživatel TikToku s přezdívkou Prince Tech. Majitelé chytrých telefonů značky Samsung mají podle něj na číselníku zadat kód *#9900# a zmáčknout vytáčení.

Po vytočení se dostanou do pokročilé nabídky, známé jako SysDump. Uvnitř této nabídky pak influencer doporučuje přejít na kartu s nápisem Batterystats Reset. Když na tuto kartu kliknete, mělo by se v dolní části obrazovky zobrazit vyskakovací okno s nápisem „Batterystats Reset done“.

Podle technologického hračičky tlačítko Batterystats Reset provádí rekalibraci baterie. Tento postup je údajně nezbytný pro udržení baterie telefonu v ideální kondici a měl by se provádět každých několik měsíců.

Telefon, mobil
Zdroj: Đức Trịnh / Unsplash

Vyzkoušeli jste to?

Dlouhodobé používání telefonu obvykle způsobuje degradaci baterie, což vede ke snížení její kapacity ve srovnání s dobou, kdy byla nová. „Systém Android však tuto degradaci nezohledňuje, což vede k nepřesným údajům o stavu baterie v zařízení,“ zazní ve videu.

Nesoulad mezi skutečnou kapacitou baterie a procenty zobrazenými ve stavovém řádku může způsobit mnoho potíží. Kalibrace baterie však přinutí operační systém Android, aby degradaci zohlednil a procenta baterie „opravil“.

Kalibrace baterie sice nevylepšuje výdrž telefonu, ale pomůže zabránit neočekávanému vypínání mobilu v průběhu dne. Pamatujete na situace, kdy vám telefon ukazoval, že mu zbývá ještě 20 a 30 procent energie a během několika minut se vypnul?

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares