Máte Samsung Galaxy S20? Aktivujte si skrytou 96Hz frekvenci, uleví to baterii

Nové dvacítky jsou prvními smartphony od jihokorejského Samsungu, které podporují 60Hz a 120Hz obnovovací frekvenci displeje. Tedy… oficiálně. Pomocí nové aplikace se lze nyní s trochou námahy ale dostat na kompromisních 96 Hz. Tato hodnota už tolik neždímá baterii, takže by vám měl telefon vydržet fungovat o něco déle. A to se vždycky počítá!

Je známou skutečností, že pokud si uživatelé chtějí naplno užít potenciál Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra a vychutnat si krásně plynulé prostředí, tak po vybalení telefonů z krabičky bez váhání aktivují 120Hz obnovovací frekvenci. Jenže ta se zároveň negativně podepisuje na výdrži baterie. Preferovat 60Hz frekvenci už ale dnes příliš nedává smysl. Jakmile si na vyšší obnovovací frekvenci uživatel jednou zvykne, není cesty zpět. Tajným postupem lze naštěstí odemknout skrytý 96Hz mód, který je k baterii ohleduplnější, přitom ale stále nabízí plynulé prostředí a tak vlastně uživateli přináší skvělý kompromis.

Podívejte se na video, které celý postup ukazuje

Stačí stáhnout a nainstalovat

K odemknutí vyšší obnovovací frekvence stačí stáhnout aplikaci S20 Refresh Rate Controller, kterou vytvořil mnohaletý člen XDA komunity s přezdívkou sathishtony. Po její instalaci se v rychlém nastavení ve stahovací roletce objeví přepínač mezi 120Hz a 96Hz režimem. Z našeho testování víme, že mód funguje spolehlivě a je plně funkční. Zároveň vás ale musíme upozornit, že instalace aplikace je nepovinná a můžete se klidně setkat s případnými problémy. Vše tedy činíte na vlastní riziko.

Na druhou stranu také musíme dodat, že instalace S20 Refresh Rate Controller má něco do sebe. 96Hz režim nespotřebovává tolik baterie a tak uživateli přináší větší pohodu.

Zdroj: Labs XDA

Total
0
Shares