Mark Zuckerberg

Marku Zuckerbergovi není do smíchu. Rusko jeho firmu Meta přidalo na seznam teroristických organizací

  • Společnost Meta to v Rusku pořádně schytala
  • Její služby v zemi byly označeny za krajně nežádoucí

Ruské úřady dál utahují šrouby a podle nejnovějších zpráv společnost Meta (dříve Facebook) prohlásily za extremistickou a teroristickou organizaci. Firma vlastní populární sociální sítě jako Facebook, Instagram, Messenger a WhatsApp, upozornil server Bussines Insider.


Nepřehlédněte: Zuckerberg je strašidelný a manipulativní, říká umělá inteligence Facebooku


Meta není v Rusku žádoucí

Americká společnost Meta je ruským úřadům pořádným trnem v oku. Už před několika měsíci vyšetřovací výbor Ruské federace zahájil trestní stíhaní zaměstnanců americké společnosti za jejich údajnou podporu extrémismu a terorismu. Stalo se tak poté, co vyšlo najevo, že firma v některých zemích dočasně povolila na Facebook a Instagram přidávat hanlivé komentáře o Putinovi.

V uplynulých hodinách pak došlo k přidání vlastníka Facebooku na list extremistických a teroristických organizací, píše agentura Interfax. Podle zprávy tento krok iniciovala ruská Federální finanční monitorovací služba Rosfinmonitoring.

Facebook podvod
Zdroj: geralt / Pixabay

Spor se táhl od března

Již v březnu cenzurní úřad Roskomnadzor v Rusku zablokoval přístup k sociálním sítím Facebook a Twitter, protože se mu nelíbilo, jaké šíří zprávy o válce na Ukrajině. Později se zákaz rozšířil i o videoplatformu YouTube. A k zabanovaným platformám se nakonec přidal i obrázkový Instagram.

Překvapivě však nedošlo k zakázání WhatsAppu, byť se to pokládalo za hotovou věc. To se mění nynějším rozhodnutím ruských úřadů a zablokování populární chatovací aplikace je otázkou maximálně několika příštích dní, pokud už k tomu mezitím nedošlo.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons/ Anthony Quintano, zdroj: Bussines Insider, Interfax

Total
0
Shares