Mapy.cz zobrazují nové letecké snímky jedné třetiny České republiky

  • Mapy.cz dostaly nové letecké snímky
  • Snímky nafotila znovu firma TopGis

Aplikace Mapy.cz aktualizovala ortofoto pro kraje Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Plzeňský, Středočeský a Prahu. Nové snímky pro internetovou jedničku v průběhu minulého a tohoto roku opět nafotila firma TopGis a viditelné jsou uživatelům v rozlišení 12,5 cm na pixel jak na webu, tak v mobilu.

Mapová vrstva znovu nafoceného území obsahuje 2059 GPx dat, které tvoří plochu 32 178 km² území České republiky a celkově zabírají po zpracování 1,6 terabajtů diskové kapacity. V tomto a následujícím roce bude probíhat další snímkování zbývajících dvou třetin České republiky.

Mapy.cz | foto: nové snímky

Základem jsou vysoce kvalitní fotografie

Firma TopGis dodala celkem 102 969 dílčích plátů, přičemž každý plát má rozměr 5 000 × 4 000 pixelů. „Největší proměny ploch zaznamenáváme například u nových budov ve městech, v rámci výstavby silnic a dálnic nebo u některých přírodních úkazů, například u postupu kůrovcové kalamity. Zakládáme si především na kvalitě fotografií, aby z nich uživatelé měli maximální užitek,“ řekl Jan Kunz, produktový manažer Mapy.cz.

V poslední době vylepšují

Mapy.cz procházejí poslední dobou rychlým vývojem. Před nedávnem byly do aplikace doplněny nové funkce, jako například alternativní trasy a služba také umí naplánovat trasu tak, aby se lidé vyhnuli kolonám a dostali se do cíle rychleji. Mapy.cz také dokáží určit, zda se v okolí uživatele, respektive daného mobilního zařízení, objevil člověk pozitivně testovaný na koronavirus.

Total
1
Shares