Netflix

Lidem chodí nebezpečné SMS. Takto snadno vás mohou připravit o účet na Netflixu, varují odborníci

  • Dostali jste zprávu od Netflixu?
  • Buďte opatrní, jde o podvod!

Hackeři přichází s novým podvodem, ve kterém se snaží vylákat z lidí přihlašovací údaje ke streamovací službě Netflix, upozornila na to bezpečnostní firma ESET.


Nepřehlédněte: K Zemi letí kometa o velikosti města s obrovskými rohy. Vypadá jako kosmická loď ze Star Wars


SMS od falešného Netflixu

Experti ze společnosti ESET varují před podvodem, při kterém se kybernetičtí útočníci vydávají za streamovací službu Netflix a snaží se z obětí vylákat přihlašovací údaje. Dochází k tomu v době, kdy Netflix upravil pravidla pro sdílení účtů a kontaktuje zákazníky. Uživatelé proto mohou podvodným zprávám důvěřovat.

„Vytvořením nátlaku v kontextu změn, které Netflix realizuje, může tento útok mnoho uživatelů zaskočit. Na Slovensku nejsou phishingové podvody formou SMS žádnou novinkou, ale obvykle se snaží napodobit spíše doručovací služby, poštu či banky. Netflix je v našich končinách spíše novinkou, i když ve světě jsou podvody zneužívající jméno této služby běžné,“ vysvětlil specialista na digitální bezpečnost společnosti ESET Ondrej Kubovič.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Cílem jsou prohlašovací údaje

Jak podvod probíhá? Lidem na Slovensku chodí SMS, které se tváří jako oficiální výzva od Netflixu. Ve zprávě jsou příjemci varováni před úplným pozastavením předplatného. Aby se tomu vyhnuli, odkazují je zločinci na webovou stránku, kde si mohou službu znovu aktivovat.

Název odesílatele dodává podvodným textovkám na důvěryhodnosti. Skutečné číslo útočníci maskují pomocí techniky zvané spoofing, která umožňuje změnit telefonní číslo odesílatele zprávy SMS nebo volajícího podle potřeb, píše ESET. Pokud uživatel na odkaz klikne a přihlásí se, ve skutečnosti se své přihlašovací údaje odevzdá zločincům, kteří získají přístup do skutečného Netflixu.

Odborníci před podobnými SMS varují a lidi nabádají k opatrnosti. „Použití zkracovače URL, jako v tomto případě, je varovným signálem,“ říkají. I když je podvod v současné době velmi rozšířený především na Slovensku, nelze vyloučit, že se zločinci brzy nezaměří i na Českou republiku.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: ESET

Total
0
Shares