LG Velvet

LG končí s výrobou telefonů. Bude někomu chybět?

  • LG odchází z mobilního byznysu. Médiím tuto skutečnost sdělí oficiálně 5. dubna
  • Mobilní divize korejské společnosti byla dlouhodobě vysoce ztrátová

Je tu konec jednoho snu a nadějí, že se LG může znovu dostat mezi přední výrobce chytrých mobilních telefonů. Jihokorejská společnost už brzy oznámí, že oficiálně ukončuje své aktivity v oblasti trhu se smartphony. Upozornil na to server Android Authority.


Psali jsme: Sametové LG Velvet získává Android 11


LG vzdalo boj o přežití

O konci LG v segmentu chytrých mobilů slýcháme roky. Teprve v posledních měsících ale začala být situace natolik vážná, že byla firma postavena před rozhodnutí, buď mobilní divizi prodat nebo ji zavřít. Vyjednávání se společnostmi Volkswagen AG a Vingroup JSC se v únoru nepodařilo dotáhnout do konce.

Firma poté médiím sdělila, že je rozhodnuta učinit radikální krok a mobilní byznys zavřít, pokud rychle ztrátovou divizi neprodá. Čas si dávala do konce března, ale o know-how LG evidentně zájem nikdo neměl.

LG Velvet
LG Velvet | foto: LG

Nestačilo na čínské dravce

Nyní padlo definitivní rozhodnutí a tak jsme svědky konce jednoho velkého trápení. Abychom byli upřímní, chytré telefony LG nám příliš chybět nebudou. S výjimkou Velvetu většina z nich v posledních letech nestála za pozornost.

Firma dojela na to, že nebyla schopna reagovat na konkurenci čínských značek a tvrdojíšně držela cenovou politiku, jako kdyby prodávala desítky milionů mobilů ročně. Nebyla vůbec schopna reagovat na vývoj trhu. Podobný osud jako LG může brzy potkat HTC, o telefony této firmy je také už jen sporadický zájem.

Total
0
Shares