Samsung Galaxy A55

Levný Samsung Galaxy A55 nabízí funkci, kterou prémiový S24 nikdy mít nebude

  • Jihokorejský Samsung jde konečně s dobou
  • Nový A55 dostal funkci, kterou by měl mít každý telefon
  • Výrazně usnadňuje aktualizaci systému

Zásadním prvkem portfolia mobilů od Samsungu nejsou vrcholové modely, ale smartphony řady Galaxy A. Důkazem toho je nedávné uvedení povedených modelů A35 a A55, které mají výbornou výbavu a přitom nestojí mnoho. Jak se teď navíc ukázalo, Galaxy A55 obsahuje funkci, o které si prémiový S24 může jen nechat zdát.


Nepřehlédněte: Vědci nalezli dva z nejstarších stavebních kamenů Mléčné dráhy. Jsou staré 12 miliard let


Konec otravným aktualizacím mobilů

U smartphonů s operačním systémem Android doposud fungují v podstatě dvě cesty, jak probíhají aktualizace samotného systému.

Většina přístrojů s čistým Androidem a řada dalších telefonů používá moderní řešení, kdy se aktualizace do telefonu stáhne a kompletně nainstaluje na pozadí s tím, že pak uživateli stačí jen rychlý restart a telefon může nadále používat. Díky tomu člověk například nezmešká důležité hovory a celkově je proces aktualizace komfortnější.

Mnohé smartphony, jako třeba ty od Samsungu, ale stále tento způsob nepoužívají a drží se staršího zavedeného postupu, kdy se aktualizace instaluje při restartu telefonu. To typicky trvá několik minut, někdy může jít i o desítky minut, což je opravdu nepříjemné.

Technicky uživatelsky přívětivější řešení existuje už od Androidu 7.0 Nougat a spoléhá na dvojité systémové oddíly (partition). Telefon má v danou chvíli spuštěn oddíl A a aktualizace, která probíhá na pozadí poté, co ji uživatel odsouhlasil, se instaluje na oddíl B.

Samsung Galaxy A55
Zdroj: FONETECH.CZ

Změna přišla až s vydáním Galaxy A55

Samsung něco takového doposud ignoroval. Výjimku představuje až nový Galaxy A55. Jihokorejský producent elektroniky se společností Google dlouhodobě spolupracuje, proto není jasné, proč se celé roky podpoře aktualizací na pozadí tak tvrdošíjně vyhýbá. Stejně tak netušíme, proč se tato funkce objevila v modelu Galaxy A55 a nikoliv třeba v prémiovém Galaxy S24, kde by ji Samsung marketingově lépe prodal.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: BGR

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..