Lenovo Y90

Lenovo chystá smartphone šílených parametrů. Bude mít víc paměti než počítač

  • Není to už úplný nesmysl? V Lenovo připravují monstrum s 22 GB RAM
  • Až šíleně zní i další parametry Y90 – 512 GB paměti a raketový 720Hz displej 

Všichni mluví jen o Samsungu a iPhonech, ale situace na trhu je mnohem zajímavější. Společnost Lenovo připravuje model Y90, který svými parametry ostatní překoná doslova o parník. Výbava telefonu na papíře působí až neuvěřitelně.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Nebezpečný malware krade hesla ve Windows


První skutečně špičkové Lenovo

Lenovo je největším prodejcem počítačů, ovšem v segmentu chytrých telefonů je menším hráčem s tržním podílem v řádu jednotek procent. Příznivci špičkových přístrojů jim stále nemohou přijít na chuť, ačkoli v sobě telefony nezapřou počítačovou DNA. Ostatně posuďte sami.

Paměť jako počítač

Srdcem nového přístroje bude moderní 4nm čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, který je vůbec tím nejvýkonnějším. Premiantem bude Lenovo Y90 i z hlediska velikosti operační paměti. Dnešní špičkové smartphony mají obvyke 12 GB RAM, ale Y90 dostane 10 GB navíc, tedy 22 GB (18 GB fyzických a 4 GB RAM virtuálních). Smartphony tak v tomto ohledu opět překonají notebooky. Lepší přenosné počítače obvykle nabízejí pouze 16 GB. Až šíleně zní také velikost interního úložiště. V základu bude připraveno 512 GB. To spolu s jedním paměťovým slotem, který nabídne podporu 128GB microSD karet, dá neuvěřitelných 640 GB datového prostoru.


Nepřehlédněte: Galaxy S22 a S22+ jsou tu! Samsung v Česku drtí konkurenci cenou i výbavou


Brutálně rychlý displej a naddimenzované chlazení

Série neuvěřitelných parametrů pokračuje displejem. Bude typu OLED s úhlopříčkou 6,9 palce s obnovovací frekvencí 144 Hz a vzorkovací frekvencí na dotyk 720 Hz. Kapacita baterie bude 5 600 mAh a Y90 nabídne i po čertech rychlé 68W nabíjení. K dalším přednostem telefonu budou patřit fyzická tlačítka na boku pro dokonalý herní zážitek, podpora hudebního standardu Dolby Atmos a skvělé chlazení.

Když už mluvíme o teplotě a výdrži, výkonný ředitel Lenovo se pochlubil, že telefon Y90 ztratil pouze 22 % baterie v pohotovostním režimu za více než 8 dní. Podařilo se také udržet teplotu hardwaru na pouhých 19 stupních Celsia, což ale není překvapivé, protože na pozadí nic, co by ukrajovalo energii a tedy procesor zahřívalo, neběželo.

Je otázkou, jestli se Lenovo Y90 bude v Česku prodávat. Své příznivce by si tento smartphone jistě našel.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva, se souhlasem Lenovo

Total
0
Shares