Bitcoin

Kurzy kryptoměn masivně padají, dole je Bitcoin a Ethereum

  • Čína zakázala bankám a dalším institucím nabízet služby spojené s kryptoměnami
  • Bitcoin se propadl pod hranici 40 tisíc dolarů a padají i další kryptoměny

Bitcoiny a další významné kryptoměny se hroutí poté, co Čína vydala prohlášení, že omezuje platby digitální měnou. Nově finanční instituce a platební společnosti nesmí v nejlidnatější zemi světa poskytovat žádné služby spojené s kryptoměnami.


Psali jsme: Bitcoin spotřebuje dvakrát více elektřiny než celé Česko


Bitcoin padl pod 40 000 dolarů

Největší kryptoměna Bitcoin se poprvé od začátku letošního února dostala pod psychologickou čtyřicetitisícovou hranici. Přitom ještě v polovině dubna se jedna mince obchodovala za 64 829 dolarů, což odpovídalo 1,3 milionu korun. Během středečního odpoledne cena bitcoinu klesla na „pouhých“ 38 800 dolarů (800 830 Kč).

Těžba kryptoměny Bitcoin
Těžba kryptoměny Bitcoin

Kryptoměnový trh zažívá bouři

Výrazný pokles postihl v posledních hodinách také Ethereum, které se dnes obchodovalo za 2 650 dolarů (58 500 Kč); uplynulý byla cena 4 382 dolarů (90 980 Kč). Deset a více procent v posledních hodinách odepisují také další kryptoměny, jako třeba Dogecoin a další.

Bitcoin pokračuje v pádu, který odstartoval komentář Elona Muska. Šéf Tesly minulý týden uvedl, že nejznámější výrobce elektromobilů pozastavuje platby bitcoiny. Mnozí okamžitě začali spekulovat, že se automobilka zbavuje bitcoinů. Musk následně sice upřesnil, že se Tesla žádných virtuálních mincí nezbavila, opětovný růst bitcoinu to ale už nenastartovalo.

Total
21
Shares