YouTube

Krátká videa YouTube Shorts už vydělávají i tvůrcům v Česku

  • Google v Česku začal odměňovat tvůrce krátkých videí YouTube Shorts
  • Během příštího roku mezi autory rozdělí 100 milionů dolarů

Čeští tvůrci krátkých videí na platformě YouTube, která jsou točena vertikálně, tedy na výšku, a říká se jim Shorts, mají od prosince možnost monetizovat svou tvorbu.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Google se mezi tvůrce obsahu do konce roku 2022 chystá rozdělit částku ve výši 100 milionů dolarů a vydělat si nově mohou i tuzemští autoři. V Česku byly Shorts spuštěny letos v červenci a do rozjetého vlaku naskočil i FONETECH.CZ (náš Shorts kanál si můžete přidat zde).

Vytvoření fondu s rekordními prostředky společnost Google oznámila už v květnu letošního roku s tím, že finance budou mezi tvůrce rozděleny ve zbytku roku 2021 a během roku 2022.

Fond je dnes dostupný už v desítkách zemí po celém světě a přihlásit se do něj může každý, kdo splní podmínky. K těm patří mimo jiné dodržování zásad komunity YouTube. Že jsou vertikálně nartočená Shorts videa stále populárnější dokládá i skutečnost, platforma v současné době celosvětově zaznamenává 15 miliard zhlédnutí denně.

Youtube Shorts
Youtube Shorts | foto: FONETECH.CZ

Jsou Youtube Shorts budoucností videoobsahu?

YouTube Shorts reagují na zvyšující se poptávku po krátkém videoobsahu a jsou snadným způsobem, jak se vyjádřit v méně než šedesáti sekundách. Uživatelé mohou Shorts najít ve speciální záložce v mobilní aplikaci YouTube.

Služba přináší řadu funkcí jako vícesegmentovou kameru, díky které lze spojit více videoklipů dohromady, přidávání textu v jednotlivých fázích videa, filtry pro korekci barev, muziku zdarma a další možnosti úprav.

Total
1
Shares