Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce

Konspirační teorie tvrdí, že NASA schválně upravila nahrávku záhadné černé krychle, která odlétala ze Slunce

  • Ukrývá NASA před očima veřejnosti aktivitu mimozemšťanů u Slunce?
  • Konspirátoři mají jasno! Jede v tom společně s americkou vládou

Velké pozdvižení způsobilo chování amerického Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku (NASA). Video, na kterém je zachycena záhadná černá kostka odlétající pryč ze Slunce, prý upravila. Jakmile se záhadný objekt objeví v záběru, dojde okamžitě k technické chybě.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra uniká poprvé naživo. Hlavní fotoaparát vypadá brutálně!


Internetoví konspirační teoretici znovu obvinili vesmírnou agenturu NASA ze zakrývání pravdy o mimozemské aktivitě. Tentokrát se předmětem sváru stala tajemná černá kostka, která byla spatřena na videu zachycujícím Slunce.

Jakmile se tajemný černý útvar vynoří z povrchu Slunce a je viditelný pouhým okem, nastane technická chyba a třetinu obrazu na okamžik překryje tmavý pás. Následně vysílání znovu pokračuje, ale po kostce ve videu už není ani památky.

Upravila NASA záběry?

Kontroverzní záběry byly zachyceny v rámci Solar and Heliospheric Observatory (sluneční a heliosférická observatoř neboli SOHO), což je společný projekt NASA a Evropské vesmírné agentury (ESA), který má za úkol získávat cenné informace o sluneční atmosféře, slunečním větru a vnitřní struktuře Slunce.

Sonda byla vypuštěna již v roce 1995, ale do dnešního dne neobjevila žádná mimozemská plavidla. Ne každý o tom je ale přesvědčen, jako třeba ufolog Scott Waring, píše deník Metro.

„Lidi, tohle je nepopiratelný důkaz o tom, že NASA a SOHO popírají pravdu. Snaží se skrýt tyto černé kostky, které procházejí vesmírem, směrem k našemu Slunci,“ uvedl Waring směrem ke svým příznivcům.

A mnoho lidí mu dalo za pravdu: Tohle je čtvrté nebo páté video zachycující velké kostky vycházející ze Slunce, které jsem za posledních pár let viděl. Jako vždy vám děkuji za všechno, co děláte,“ napsal jeden.

Kostka je příliš velká

Někteří však zásadně nesouhlasili. „Tento útvar je příliš velký na to, aby byl něčím umělým, velikost kostky je srovnatelná s proporcemi Země, pokud si myslíte, že by někdo mohl zakrýt něco tak velkého, když je na světě nespočet amatérských astronomů s pořádnými dalekohledy, jste vážně mimo,“ uvedl další.

V každém případě by mimozemské plavidlo ve tvaru kostky muselo vydržet obrovskou teplotu. Sluneční atmosféra, které říkáme koróna, má teplotu až několik milionů stupňů Celsia.

Zdroj náhledové fotografie: European Space Agency

Total
25
Shares