telefon, telemarketing

Klikli jste na SMS s nabídkou neomezených dat jen za 199 Kč? Pak lítáte v obrovském maléru!

  • Českem se šířila podvodná SMS
  • Lákala na extrémně levná neomezená data

Českem se šířil nebezpečný podvod. Lidem chodila podstrčená SMS, která lákala na extrémně levná neomezená data. Po kliknutí na odkaz byl uživatel přesměrován na web kopírující stránky Vodafonu, jenž po uživatelích požadoval přihlášení k jejich bankovním účtům. 


Nepřehlédněte: Vědci sestrojili miniaturního robota, který vypadá jako pohádková víla. Řídí ho paprskem světla


Bezpečnostní uskupení CSIRT.CZ informuje o nových falešných textovkách na české internetové scéně. Nic netušící uživatele lákaly na extra výhodnou nabídku neomezených dat. Lidé, kterým SMS přišla, byli vyzváni, aby otevřeli stránku sleva-vodafone.cz, která vizuálně budila dojem oficiálního webu operátora Vodafone.

Neomezená data jen za 199 Kč?

Hlavním lákadlem byla nabídka nejvyššího datově neomezeného tarifu, který běžně vychází na 1 307 korun, ale v „akci“ byl k dostání jen za 199 korun. Asi nebudeme úplně vedle, když napíšeme, že mnoho lidí se nechalo nachytat a své přihlašovací údaje do bankovnictví podvodníkům skutečně svěřilo.

Jakkoli může taková nabídka působit lákavě, tak už sama extrémní výše slevy je varováním. Toho, že by v Česku nějaký operátor nabídl neomezená data jen za 199 korun, se pravděpodobně nikdy nedočkáme – je to přání z říše sci-fi.

Operátor Vodafone na podvod reagoval oznámením na sociální síti Twitter, ve kterém uvedl: „Upozorňujeme na podvodný web “sleva-vodafone*cz” – používá grafiku Vodafonu, nabízí tarif se slevou s odpočtem pro rychlé rozhodnutí a vyžaduje po uživatelích bankovní údaje. Web už není dostupný, pokud jste mu svěřili údaje, je potřeba co nejdřív kontaktovat banku.“

Zdroj náhledové fotografie: Hassan Ouajbir / Unsplash, zdroj: CSIRT

Total
0
Shares