Huawei Nova 9 běží na EMUI 12

Kdy a které telefony Huawei dostanou EMUI 12? Zde je seznam!

  • Pokud vlastníte telefon Huawei, určitě vás zajímá, jestli dostane EMUI 12
  • Přinášíme kompletní seznam, který právě uveřejnil sám výrobce

Majitelé chytrých telefonů značky Huawei netrpělivě vyhlížejí operační systém HarmonyOS. A mohou v tom klidně dál pokračovat. Vše totiž nasvědčuje tomu, že v Evropě místo něj výrobce nabídne uživatelské prostředí EMUI 12, což ale vůbec nevadí. Jedná se totiž v podstatě o to samé, jen s jiným názvem. HarmonyOS, který má v budoucnu kompletně nahradit americký Android, tedy zatím zůstává exkluzivitou pro domácí čínský trh.


Nepřehlédněte: Huawei Nova 9 RECENZE: pro fandy Huawei je ideálem


Uživatelské prostředí EMUI 12 už debutovalo například v telefonu Huawei Nova 9, který se brzy začne prodávat i na české trhu. V následujících měsících se nicméně začne šířit i na další smartphony. Vyplývá to z informací společnosti Huawei, která oznámila, kdy a jaké telefony nadstavbu EMUI 12 obdrží.

Huawei EMUI 12
Huawei uveřejnil seznam, které telefony dostanou EMUI 12 | foto: Huawei

EMUI 12 zamíří i na staré telefony

První na řadě budou pochopitelně plnokrevné vlajky. Začátkem roku by aktualizace mohla dorazit na modely ze série P40 a Mate 40. Následovat je budou skládací MateXs, dále také Mate 30 Pro a Mate 30 nebo velmi populární kousky P30 a P30 Pro.

EMUI 12 se dočkají i Mate 20, Mate 20 Pro, P20, P20 Pro a dokonce i stařičký Huawei Mate 10 (Pro). A skvělé je, že Huawei nezapomene ani na Nova 5T, Nova 4 a cenově dostupné modely Y9 Prime 2019, Y9s a Y8p. Výrobce tedy potěší v podstatě všechny, neboť s aktualizací na EMUI 12 počítá i u čtyři roky starého Mate 10 (Pro). To je skutečně hezké gesto, protože kdyby tento smartphone update nedostal, nikdo by se tomu určitě nedivil.

Animace v EMUI 12

Total
14
Shares